Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az is beleszámít a munkaviszon...

Az is beleszámít a munkaviszonyba, amikor Gyeden illetve Gyesen vagyok?

Figyelt kérdés

az is beleszámít a munkaviszonyba, amikor Gyeden illetve Gyesen vagyok?

2008-ban szültem. novemberig kapom a Gyedet.

tervezzük a következő manót. Gyes alatt lennék terhes és akkor szülnék. Hogyan számítják ki a 2. babánál a Gyedet?

szülés előtt 180 nappal lettem bejelentve. azóta is munkaviszonyban állok!

előre is köszi a segítséget!!


2010. szept. 14. 16:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, beleszámít. Ha 2011-ben szülsz, és abban az évben igényled a gyedet, akkor a gyed ugyanannyi lesz, mint az első babával. Ha viszont 2012-ben szülsz, vagy a gyed igénylés átcsúszik arra az évre, akkor az ellátások alapja a minimálbér lesz.

Azért, mert pl. gyed igénylésnél, ha nem volt bérezett napod, akkor megnézik, miért nem volt.

1. Ha azért, mert gyeden voltál az IGÉNYLÉST (nem a szülést) megelőző évben, akkor az ellátások alapja a szerződéses béred lesz (vagy ha kedvezőbb volt az előző gyed alapja, akkor az lesz a második gyednek is az alapja.)

2. Ha azért nem volt, mert nagyobbrészt gyesen voltál, akkor viszont az ellátások alapja független a jövedelmedtől, a minimálbér alapján számolják.

3. Ha visszamégy 2011-ben dolgozni, vagy csak táppénzre, akkor az ellátások alapja az a jövedelem lesz, függetlenül attól, hogy mennyi ideig dolgozol. Ez a jövedelem lehet a béred, de ha csak simán táppénzre mégy, akkor ez a jövedelem a betegszabadság alatt kapott jövedelem lesz (betegállomány első 15 munkanapja) ami alapból a béred 70%-a.

2010. szept. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!