Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyiért vesznek meg legális,...

Mennyiért vesznek meg legális, lepapírozott adósságokat?

Figyelt kérdés

Sok faktoring és behajtó oldalán találkoztam vele, hogy megvásárolnak követeléseket, de sehol sem írnak összegeket.


Van elég sok kintlévőségünk - mindegyik legális, hol ügyvédi, hol tanúzott kölcsönadási szerződéssel.


Kb. milyen árakon vásárolják fel ezeket a fent említett cégek (nyilván szituációfüggő, de mégis... 10-20-50%?).



2013. márc. 1. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek általában mézes-madzagok.

A végén kiderül, ha fizetsz nekik ügyvédi költség, cégbírósági illeték, akármi címén pár százezret, akkor a nevükre veszik a cégedet. Gyakorlatban olyanról még nem hallottam, hogy valaki ebből kp-t kapott volna.

Tehát kifizetsz pár 100 ezret, és akkor megszabadult az esetleg milliós nagyságrendű adósságokról, apehtól és egyebektől.

2013. márc. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Félreértesz, én nem erre gondoltam.


NEKEM tartoznak, csupán nincs se időm se energiám, se affinitásom 5-6 évig húzódó polgári pert indítani.


Ezt elég sok cég megvenné (legalábbis hirdetik, hogy megvennék), csupán sehol nincs támpont, hogy mennyiért.

2013. márc. 1. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:

A kérdésed arról szólt, hogy adósságot mennyiért vesznek?

Ha a helyzet fordított, akkor te a saját követelésedet, más szóval kintlevőségedet akarod pénzzé tenni, vagyis valami gyorsabb, legális úton hozzájutni.


Ha csak valami "adósságbehajtó" céget nem keresel, nem találsz.

2013. márc. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pl.: erre gondolok:


[link]


De még van töménytelen mennyiségű hasonló hirdetés. Csak nem tudom mire számítsak, mennyit ajánlhatnak %-ban.

2013. márc. 1. 18:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Valamikor 1-2 olyan ügyfelem, akinek könyveltem, és felhalmozott pár millió adósságot, ők kerestek vevőt a cégükre, a te általad keresett megoldásokkal egyik ügyfelem sem próbálkozott.

Nem tudok neked segíteni. Soha nem avatkoztam bele ilyen dolgokba.

2013. márc. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy a behajtandó összeg max 30%-ig fizetnek egy adósságért.

Nem mondom biztosra,de nekem ilyesmi rémlik

2013. márc. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az a 30% még el is fogadható lenne! De hol érdemes érdeklődni?


Röviden, tömören:


Közjegyző előtt hitelesített adósságról van papír, magánszemély az adós, kölcsön kért.

Közvetítő nem annyira érdekel, perelni nem akarok, így is túl sok idegességet okozott. Merre érdemes érdeklődni, ahol KP-ért (akár csak 25-30%-ért is!) megveszik a tartozást és részemről le van tudva?

2013. márc. 13. 18:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok konkrét céget.
2013. márc. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!