Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Legális ez a biznisz?

Legális ez a biznisz?

Figyelt kérdés

Nagybátyám szakosodott valamiféle növénytermesztő technikusnak (van róla technikuma, vagy diplomája nem tudom), bár már nem dolgozik, 60 éves, és kérte, hogy rendeljek neki dohánymagot. Rendeltem is vateráról virginia dohánymagot, amiből ő keveset használt fel, de kb 2-3 évre elegendő dohánya lett (rengeteget dohányzik - sajnos) és nagyon sok dohánymagja. A dohányt ha jól tudom illegális így vaterán árulni, és nem is adná el, csak magának termesztette, neki jobban megérte kitermelni, mint megvenni, ért is hozzá, régen ezzel foglalkozott, amikor még a TSZ-ben itt dohányt termeltek, és így kiváló állapotú dohányleveleket illetve magokat(!) tudott leszedni belőle.

A magot legális árusítani mindenféle papír nélkül vaterán, vagy egyéb aukciós siteon?



2012. dec. 25. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:
2013 a NAV figyeli az online akcios oldalakat. úgy hogy legyen csak ismerősök között. :)
2012. dec. 26. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hájaaa ***** válasza:
Tudtommal dohányt termeszteni is illegális, kivéve ha kicsengeted a grammonként/kg-kénti illetéket ami ha kiszámoljuk ált. drágábban jön ki mintha vásárolnál cigit.
2012. dec. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

de pl.

[link]


ezt mivel lehet magyarázni?

Nem kötekedésként írom, hanem mert nemértek ehhez :) tehát nem egy szarkasztikus, vagy gúnyos kérdés.

2012. dec. 27. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!