Ez legális lenne?

Figyelt kérdés

Van egy téma ami a szenvedélyem. Van róla rengeteg szabadon elérhető cikk az interneten (blogok, portálok, stb.)


Legális lenne az, hogy ha ezeket a cikkeket lementeném, bekategorizálnám és a többszáz cikket egyben árulnám letöltésre?


A cikkek eredeti forrását megjelölném. Nem a más által írt cikkeket akarom árulni, hanem a szolgáltatást, hogy összeszedtem, összerendeztem a cikkeket, szeretném eladni.


Amire gondoltam még, hogy a cikkek alapján megírom a saját cikkjeimet, de felfuttatni egy ilyen oldalt nem lenne egyszerű, mert már rengeteg ilyen van. Van 1-2 nagyon jó, amit sokan írnak, és jópár ahol kb. minden 5. cikk a jó. Valószínűleg én is csak a második kategóriába esnék bele.


2012. dec. 25. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
amennyiben engedélyt kérsz, kifizeted a szerzői jogdíjakat, megalapítod a megfelelő cégformát a webshophoz, megkapod az engedélyeket, adózol....akkor teljesen legális
2012. dec. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ehhez nem kell webshop, de még cég sem. A szerzői jogokon kívül milyen egyéb engedélyekre gondoltál?
2012. dec. 25. 15:59
 3/7 anonim ***** válasza:
"Ehhez nem kell webshop, de még cég sem. " de kell
2012. dec. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Webshop: Egy termékről van szó. Egyetlen egyről. Felesleges olyan hogy "kosárba teszem" meg "keresés a termékek között" és hasonló funkciók. Egy weboldal kell, ahol le van írva, hogyan tudja kifizetni, majd letölteni a terméket.


Cég: nem lesz ebből milliós bevételem. Éves szinten egy 100e Ft bevételre számítok. Ezt magánszemélyként is le tudom adózni és nyugtát is adni róla.


Egyéb?

2012. dec. 25. 16:27
 5/7 anonim ***** válasza:

tévedésben vagy...de nem fogok itt neked magyarázni, ha nem akarod megérteni

kérdezz meg egy könyvelőt!

2012. dec. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hájaaa ***** válasza:
Cég valóban nem kell, elég egy Egyéni Váll. Minden bevétel után kell adóznod, még ha egy csokit tovább adsz(haszonnal) azután is. Ha nem akarsz vállalkozóit kiváltani akkor lehet magánszemélyként is, csak akkor kicsit nagyobb lesz az adód.
2012. dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
magánszemélyként nem végezhet ilyen üzleti tevékenységet
2012. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!