Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudod, mire megy el a pénzed...

Tudod, mire megy el a pénzed egy hónapban?

Figyelt kérdés
Tisztában vagy azzal hó végén, hogy hova lett a pénz? Mire mennyit költöttél? Számon tartod ezt valahogy? Mennyire válik be a sacc, hogy erre vagy arra ebben a hónapban kb. ennyit költöttem?
2009. szept. 2. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Igen, előre megtervezem, nagy vonalakban betartom, ha eltérek, tudom, mitől tértem el.
2009. szept. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
mindent felírok 1 füzetbe, még A bolti vásárlásokat is,így szinte forintra pontosan tudom, hogy hol a pénz.
2009. szept. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én próbáltam egy időben,hogy vezettem a kiadásokat egy füzetbe,muszáj is volt mert albérletben éltem akkoriban.Most már nem írom,de kellene,mert szinte minden hónap végén rácsodálkozom,hogy hova lett már megint a pénz,mert semmi kézzel fogható,maradandó dolgot nem vettem,amin legalább látnám,hogy volt értelme miért dolgoznom.Így csak elúszik a pénz.Jó ötlet,azt hiszem holnaptól újra fogom figyelni a kiadásaimat és naplózom.Hátha látni fogom hova viszem a sok pénzt,hogy látszatja sincs.
2009. szept. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
70%

Az előző hozzászóló véleményét osztom.

Egy kis ideig én is vezettem egy exel táblában, de megfeletkeztem róla. A fizetésnapjától újrakezdem :)

Szerintem is nagyon hasznos jegyezni, legalább megtudjuk min lehet spórolni :)

2009. szept. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Többszöri elvetélt próbálkozás után 2002. óta mi is könyvelünk itthon, bár néha a férjemet emlékeztetni kell erre. Nagyon hasznosnak találjuk, és kiválóan megelőzi a pénz körüli vitákat. Ajánlom mindenkinek.
2009. szept. 3. 11:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
hát...57ezret kapok,ebből 30 a bérleti díj,12 a közös költség,5 ezer a bejárás.úgy hogy nagyon nem kell hó végén számolgatnom.nem marad annyi hogy úgy költhessem hogy gondolkodnom kelljen hová ment el...sajnos.de legalább van munkám.persze tb-m az nincs...
2009. szept. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Együttérzésem. Merre laksz, és mit csinálsz? Hogy lehet ennyiből kijönni?
2009. szept. 5. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
veszprémben lakok és takarítok.a bérlet a helyijáratra 5 ezer így is pedig helyi vagyok.vendéglátós szakmám van,de bevallom nem merek váltani mert sokszor pórul jártam már.itt legalább minden hónapban kapok pénzt biztos.most még munka sincs.nehezen lehet megélni.sok mindenről le kellett mondanom.volt egy férjem,együtt jól megéltünk.ő 200-at keresett.azután hirtelen lelépett.és maradt minden rám.van egy barátnőm aki sokat segít,kaját ad főleg mivel erre nem futná már.de egészséges vagyok legalább!!!és ha pénzem nincs is,van becsületem!!!
2009. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Először megdolgozom a fizetésemért, ami legyen 76500 Ft, plusz azért a pénzért amit járulékként utánam fizet 100000 Ft, meg azért ami a munkáltató haszna rajtam (mert nem a két szép szememért alkalmaz). Összefoglalva: dolgoznom kell 176000 + X Ft-ért. Ebből 100000 + X ugrik, 100000-et az államnak ajándékozok havonta (56%-ot), az X (munkáltató) ismeretlen, marad 76500 ami bruttó, tehát további ajándék szükséges az államnak, így további 15500 Ft-ot (a maradék 20%-át) ismét odaajándékozom, cserében ingyen, vagy vizitdíjért, mikor hogy fúj a szél, mehetek orvoshoz és örülhetek, hogy hozzájárulhattam a 100millás végkielégítésekhez. A maradék 61000-ből még mindig eszembe jut, hogy hálásnak kell lenni az állam gondoskodásáért, így minden egyes vásárlásnál örömmel bízom meg a kereskedőt, hogy a fizetett összeg 20%-át (ÁFA) juttassa el az államnak. Tehát: 176500+X megkeresett Ft-ból az államon keresztül nektek, a "köznek" "népnek" stb-nek küldök 127700 Ft-ot, remélem sokat láttok belőle. 48800 Ft pedig marad arra, hogy fenntartsam magam és szeretteim, megakadályozzam, hogy rámdőljön a ház, stb.
2009. szept. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Amit leírtál, az a mai Magyarország tragédiája. Közgazdászként csak egyet tudok érteni.
2009. okt. 1. 00:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!