Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 28-30 éves korra lehetséges...

28-30 éves korra lehetséges hogy valakinek saját lakása van?

Figyelt kérdés
Hogy ennyi idősen meg tudta venni.
2012. dec. 11. 20:49
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

A 9. hozzászóló esetén kívül, amikor a lakás egy részét bérbe adod, számomra nem érdemes saját lakást venni.

Durván 30 éves koromig albérletben akarok lakni, aztán addigra összeszedtem annyi pénzt, hogy a megalapítandó családommal kertes házba költözzünk.

A venni egy nagy lakást és egy részét kiadni pedig érdekes gondolat. :)

2012. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Azért az átlag kezdő fizetésből ami 80-100e megnézném.Ha meg otthon lakik az ember és a szülei se keresnek jól akkor illik(sőt van ahol el is várják a szülők) beleadni a rezsibe-kajába...

Az lenne a normális,ha mindenki össze tudna spórolni egy laksányit max 30 éves korára.Nem csak aki informatikus vagy azon kevés szakmák valamelyikében dologzik hol(épp most) jó a fizu.Megnézném egy nővér vagy egy tanár hogy spórol össze egy lakásra valót...:-/

2012. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

14:05! Persze, ez lenne a jó, de nem reális a jelen gazdasági körülmények közt. Az is jó lenne, ha kolbászból lenne a kerítés, de nem lesz.

Amit ezzel mondani akarok, hogy sehol sem jut mindenki lakáshoz, és aki tanárnak, ápolónak vagy akár gyári összeszerelő munkás lesz, tudja, hogy mit vállal ezzel. Sz@r ezt kimondani, és sok embernek nem is tetszik ez, de van, és mindig is lesz olyan, aki nem jut 30 évesen lakáshoz. Vagy ha igen, az már a Kánaán lesz...

2012. dec. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Pesze,de szerintem azért legalább egy panelre mindenkinek kéne,hogy telljen.Nyilván nem arról beszélek,hogy egy tanárnak legyen 30 éves korára 200 nm-es háza.(Bár nem tudom egy informatikus vagy közgazdász mitől "különb",nem tanult többet,és a munkája se hasznosabb a társadalomnak,de ok fogadjuk el így van)

Jó,az is igaz nem "kötelező" mindenkinek saját lakás sokan jönnek azzal,hogy külföldön sincs,mert a legtöbben bérlnek,de akkor legyen nálunk is normális lakásbérlés,ahová merhet az ember családot alapítani(nem hajít ki a tulaj,ha terhes leszel,stb) ne csak ez a mutyi ami most megy.Úgy nekem se lenne semmi bajom a bérlakással,

2012. dec. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Flector 67 ***** válasza:

Dubai-ban 1,5 millió? Az annyi, mint itthon a minimálbér. Annyiért felesleges volt kimenni.

Mellesleg azért nem vennék fel 2-300 e euro hitelt. Lehet, hogy nehéz elveszíteni az állást, de ha mégis megtörténik, akkor nagy a baj.

2012. dec. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, ha az ember elkezd előre gondolkodni, és gondoskodni, akkor már nem lehetetlen a helyzet. A lakástakarékoknál már havi 5e forinttal (ami, valljuk be, nem egy egetverő összeg) is lehet indítani a konstrukciót. Ez a minimum. 8 év után a felvehető hitellel ez 1,6M lenne. Ha két ember összeköltözik, akkor már van 3,2M-uk gyakorlatilag. Ehhez jöhet hozzá még az, amit esetleg félretettek emellett. Az Ingatlan.com-on a legolcsóbb eladó lakás Pesten 3,5M volt most.


És hogy a közgazdász és a mérnök miért különb, miért kap fizetést? Mert jelenleg nem működik az oktatásban a piacgazdaság. Az állam az indirekt összegekből (adók) fizetik ki általány alapján a tanárokat (vagyis a közalkalmazotti bértábla alapján). Én, a szülő nem vagyok rákényszerítve, hogy a tanár munkáját a valós értékén, vagyis jobban megfizessem. Ha bizonyítékot akarsz az állításomra, csak nézd meg, hogy mennyit kér el valaki magántanárként (idegen nyelvi oktatás, korrepetálás, stb..), és akkor rájössz, hogy mennyit is ér az ő tudásuk. De ehhez hozzájön az is, hogy a tanár nem érdekelt a jobb tanításban (hisz úgyis ugyanannyit kap kézhez), és én sem tudom őt jobban motiválni. Ha szar a tanár, nincs direkt ráhatásom, hogy a pocsék munkát ne végezzen. Magántanárnál megmondom, hogy következő héten már nem kell velem számolnia. Általános iskolai tanárnál meg kilincselhetek az igazgatónál, hogy jajjdenagyprobléémákvannak, és talán egy év múlva leváltják.


Amúgy abban egyetértek, hogy a lakásbérlést kontrolállt keretek közé kéne terelni. Persze ehhez az is kéne, hogy ne feketén legyenek kiadva a lakások. Laktam Németországban, ott elő volt írva törvényileg, hogy kinek mik a kötelezettségei (akár felújításról, akár a kiköltözés módjáról volt szó), de az is, hogy milyen ok folytán lehet felmondani a bérleti szerződést. Nagy adóssága ez a mindenkori kormányoknak…

2012. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Inkább nem képzelem el azt a 3.5 millás lakást...Még jó hogy azt nem mondod,hogy 10 ezerért már sátrat is lehet venni.
2012. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

26-os!Nem mondom,hogy nincs igazság abban amit mondasz,de túl sok benne a "ha"...Ennyi erővel azt is lehetne mondani ha(!) lottózik és ha(!) nyer,nem gond a lakás.Nem az alapján választok párt,hogy van-e fundamentája,megtakarítása,és különben is,ki mer ma hitelt felvenni?

Amúgy a piacgazadságot illetően ma már lassan egy-két szakmát leszámítva nem az a motiváló erő,hogy ha szarul csinálod kevesebbet kapsz/kirugunk,hanem ,ha nem csinálod erődön felül kirugunk,sőt ha jól csinálod is,mert mindig van aki nálad olcsóbbért elvállalja és akkor ő a nyerő.

A sokszor szülők se a jobb, hanem az egy órát minnél olcsóbban elvállaló tanárhoz viszik korrepetálni a gyereket(tapasztalat Anyukám matektanár,inkább elviszik egyetemistához aki elvállja olcsóbban,aztán volt már pár aki visszajött,hogy háát ,megbukott a gyerek így is nem vállalná-e el mégis)...

A bérlakás kérdét illetően 100%-ig igazad van tényleg kéne rá végre valami normális megoldás.

2012. dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Én töltöttem fel a képeket, nagyobb Városban vettem, nem falusi ház. Csak azért linkeltem, hogy ennyiért is lehet venni házat és nem kell hozzá hitel szóval így lehetett 23 évesen készpénzre egy tehermentes házam lány létemre, saját erőből!
2012. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Flector 67 ***** válasza:
Hát valaki bukott ezzel a házzal még 1,5-2 milliót. És még lehet hitel is maradt a nyakán szegénynek...
2012. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!