Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 28-30 éves korra lehetséges...

28-30 éves korra lehetséges hogy valakinek saját lakása van?

Figyelt kérdés
Hogy ennyi idősen meg tudta venni.
2012. dec. 11. 20:49
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
32%
10es vagyok, ez nem szerencse kérdése, hanem a kemény munkáé...
2012. dec. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
73%
27 éves vagyok, most veszem a lakásomat. Annyi önerőm már gyűlt össze (kemény és sikeres munka), hogy egy panellakást megvegyek egy külső kerületben, de a szüleim minden gyereknek indítottak anno Fundamentát, és ennek segítségével a belvárosban veszek helyette egy nagyobb, új építésű házban lakást magamnak. Szóval lehetséges.
2012. dec. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
64%
Gyakran öröklik a nagyszülőktől ilyenkor már. amúgy elképzelhetőnek tartom azt is, hogy a szülőkkel él és dolgozik, keres mondjuk havi 100ezret, ebből félre rak 80ezret 8 évig, az 7.680.000, ebből már vehet lakást hitel nélkül, de ha csak 4 évig rak félre, az is majdnem 4 millió, és vesz hozzá fel még 3 millió hitelt és meg lesz a lakás.
2012. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
81%

Nekem az összes ismerősöm szülői segítséggel jutott lakáshoz/örökölte Nagyszülőktöl,akié hitel nélküli...De a hitelesek közül is a legtöbben...Pl szülők adták az önerőt,ő már "csak" a részleteket fizeti,stb

Nem hinném,hogy van olyan túl sok az olyan állás amivel össze lehet spórolni egy lakásra valót.Ahhoz legalább havi 100 ezret kell félretenni éveken 7-8 évig mninmum.Esetleg ha valaki például informatikus rögtön diploma utánn lesz melója,annak talán összejön...

2012. dec. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen kimentem Ausztriába, 6 évig dolgoztam egy hotelben szakácsként, ahol fizették a lakhatásom, étkezésem, így gyakorlatilag minden fillért meg tudtam takarítani. Ebben a 6 éves időszakban 70.000 €-t takarítottam meg, amiből hitel és szülői segítség nélkül tudtam lakást venni, 29 évesen, Budapesten.
2012. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
67%
Egyik informatikus ismerősöm, aki már 20 évesen saját programokat készített, 24 évesen vette a házát önerőből, hitel és szülői segítség nélkül. Egy másik barátom könyvelő, hitelre vett egy lakást, kiadta albérletbe, az albérlet díjából fizeti a havi hiteltörlesztést, előbb-utóbb kifizeti teljesen és beköltözhet (addig a szülei házában maradt)
2012. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
74%
Persze, hogy lehetséges. Hitelből mindenképpen, de akár még 100% önerőből is. Én külföldön dolgozom a barátommal, de kevesebb mint másfél év alatt egy jó 10 millió forintot meg tudtunk spórolni. Ebből ugyebár már most is tudnánk venni valamit Magyarországon, pedig még csak 24 éves vagyok. Ha ezt a tempót vesszük, akkor 28-30 éves koromra már egy jó kis házat is ki tudnánk fizetni Magyarországon kp-ban. Csak kár, hogy mi nem akarunk visszaköltözni, itt meg a házak, amik érdekelnek olyan 100-120 millió körül vannak forintban. De még az is meglesz 30 éves korunkra, csak a fele vagy harmada hitelből. Itt mondjuk az az általános, hogy ha megvan a 10%-a a vételárnak akkor mindenki rohan a bankba 200-300 ezer eurokat felvenni, mondván, hogy itt nehéz elveszteni a munkát, úgyis tudja vmiből fizetni a hitelét.
2012. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is hitel és szülői segítség nélkül vettem egy kicsi lakást 25 évesen. Betanított munka béréből. Igaz, jó pár évig üres volt, mert a többire még nem futotta egy darabig.


Most meg pláne nagyon kedvező ingatlant venni, hiszen padlón vannak az árak.

2012. dec. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 lars30 válasza:
51%
Az egyik haverom már megunta Dubait, meg a havi 1,5 millás fizut...Kéthavonta spórol annyit, mint én évente, vagy mint más egy évtized alatt...ennyi...
2012. dec. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 lars30 válasza:
34%
ja bocs, és kemény munka? a faszt...
2012. dec. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!