Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy hete vettem egy Mazda6...

Egy hete vettem egy Mazda6 gépjárművet. Most elvittem szerelőhöz, és lendkereket és kuplungot kell benne cserélni, ami kb.300 ezer HUF! Követelhetem és ha igen akkor hogyan az eladótól az összeget?

Figyelt kérdés
A szerelő azt mondta hogy ez a probléma már a vásárlás előtt is fennállt!
2012. dec. 4. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Használt autóként vetted?? Ha igen, akkor nem követelheted az eladótól. Volt lehetőséged hogy jól átnézd az autót, sőt egy szakképzett autószerelőt is vihettél volna aki egy próbakörnél rögtön kiszúrta volna a hibát.
2012. dec. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tetro ***** válasza:
Magánszemélytől használt termékre nincs garancia. Vásárlás előtt kell átnézni. Hogy bizonyítod be, hogy nem utólag szereltél bele rossz alkatrészt, hogy lehúzd őt pénzzel? Értem, hogy nem ezt csináltad, de akár meg is tehetnéd, ha utólag lehetne követelőzni...
2012. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
téved az első kettő. Az ilyen rejtett hibák esetén van felelőssége az eladónak. Pontosan nem tudom hogy, de a Totalcar-on vannak erről cikkek.
2012. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 tetro ***** válasza:
Ez esetben sok sikert a perhez, türelmet az évekhez és egy mastercardot a megelőlegezendő párszázezernyi költséghez.
2012. dec. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ma 21:44

Nem tévedek. Ha nincs garancia akkor nincs miért utólag panaszkodni.

Ha lehetne akkor mindenki menne és követelőzne mert az autóvásárlás után a rutin ellenőrzésnél kiderülnek pár hibák..

Évek óta mondogatják, hogy aki nem ért az autókhoz az vigyen magával olyan embert aki ért hozzá ha kocsit akar vásárolni.

Használt autóknál mindig vannak hibák.

De ettől függetlenül a kérdező mehet perelni, mert 100% hogy az eladó nem fog neki fizetni, és nem fogja érdekelni az ügy. Engem sem érdekelne, ha utólag jönne az emberke hogy fizessek a szerelésért ami már az ő autója nem az enyém..

2012. dec. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, követelheted, peres úton. Bizonyítanod kell tudni, hogy az eladó tudott a hibáról, és szándékosan elhallgatta azt. Ha aláírta, hogy minden általa ismert hibájáról téged tájékoztatott, és mégsem tette ezt, akkor nyertél. Persze nem lesz könnyű dolgod, de van esély, nem mindig lehetetlen.
2012. dec. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 3


Pont, hogy rejtett hibánál nincs felelőssége az eladónak!


Egyetlen egy esetben van: Ha TUDOTT A hibáról de nem tájékoztatott. De ezt bizonyítani kb. lehetetlen.


A szerződésben pedig nyilván van olyan sor, hogy a vevő jelen állapotában megtekintette a szgk-t és a elfogadta / átvette azt. Innentől kezdve pedig cumi.

2012. dec. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt az a baj, hogy a szerződésekben általában szerepelni szokott, hogy a vevő az autót átnézte, kipróbálta és úgy vette meg. Illetve való igaz, hogy úgy azért óriási lutri és butaság autót (de bármi értékes dolgot) venni, hogy egy hozzá értő ember előtte nem nézi meg. Elképzelhető, hogy azzal is lehet valamit kezdeni, amit írtak, hogy az eladót beperelni, mert aláírta azt, hogy "rejtett hibáról nem tud". De ezt bizonyítani tényleg nem egyszerű.....
2012. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!