Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyesfajta online adás-vétel...

Ilyesfajta online adás-vétel létezik?

Figyelt kérdés
Valaki megvette a termékemet, külföldről, elutalta a pénzt egy bizonyos Credit Europe Online Bank-nak akiknek a számlaszámomat is megadta, de csak akkor utalja el ez a bank a pénzt, ha megkapják e-mailben a szkennelt postai bizonylatot, arról, hogy feladtam a csomagot? Van ilyen?Nem értem,nem találkoztam még ilyennel,és bevallom félek kicsit,hogy nem e átverés.Kérlek segítsetek!(még nem adtam fel)
2012. nov. 27. 19:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennek, mi az a termék, ami Nigériában ennyire nélkülözhetetlen, és pont Magyarországról szerzi be...
2012. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Mekkora értékről van szó?

Ez simán lehet átverés. Csinálnak egy kamu e-mail címet, mintha a banké lenne. Erről küldenek neked levelet.

Te elküldöd a levelet egy nigériai (!!!) címre. A pénz meg sehol.

Te nem sok mindent tudsz tenni, mert amid van, az egy nigériai cím (meg néhány kamu e-mail), amivel semmire nem mész.


Ha nagyobb értékű a dolog, ezzel sokat kaszálhatnak.

2012. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Valaki várni fogja ott a csomagot hidd el. De hogy te pénzt nem kapsz, az is tuti.
2012. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
A lehető legtipikusabb nigériai csalás. Ezen az oldalon is több embert mentettünk már meg ettől.
2012. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

11-es: Teljesen igazad van.

Elkezded olvasni neten, hogy hányszor és hány embert vertek át ezzel, még karácsonykor is olvasnál.

2012. nov. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%

Egy megoldási javaslat:


Egyébként kipróbálhatod. Csinálsz egy kamu postai bizonylatot, elküldöd nekik, aztán ha megjön a pénz, tényleg feladod, ha meg nem, akkor hagyod a francba az egészet.

2012. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Egyébként egy bank sosem fog neked leveleket írogatni, főleg nem feltételeket támasztva. Annyira átlátszó...
2012. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Rendben!Értem.Jól megszervezett csalás az tuti!A banknak még rendes honlapja is van faszán szerkesztve,az e mail se csak egy sima szöveg.Képek meg minden!Amúgy egy kb 40000 huf értékű mobiltelefon,amiért csomagküldéssel együtt adna 175 eurót (kb. 48.000 huf) az illető.Kamu bizonylatot hogyan csináljak??? ;)
2012. nov. 27. 20:46
 19/21 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted a bankoknál csak úgy teremnek a bizonylatok? Azokat is emberek csinálják. Nyilván egy ugyan olyan számlázó programmal vagy csak simán photoshoppal.
2012. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy maga a bank létezik, csak nem ők írtak nektek. Nemegyszer volt olyan csalás, hogy valakik egy létező bank nevében írtak levelet, és kértek el személyes adatokat vagy pénzt valamilyen címen.
2012. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!