Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyesfajta online adás-vétel...

Ilyesfajta online adás-vétel létezik?

Figyelt kérdés
Valaki megvette a termékemet, külföldről, elutalta a pénzt egy bizonyos Credit Europe Online Bank-nak akiknek a számlaszámomat is megadta, de csak akkor utalja el ez a bank a pénzt, ha megkapják e-mailben a szkennelt postai bizonylatot, arról, hogy feladtam a csomagot? Van ilyen?Nem értem,nem találkoztam még ilyennel,és bevallom félek kicsit,hogy nem e átverés.Kérlek segítsetek!(még nem adtam fel)
2012. nov. 27. 19:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen, hajjaj, nemzetközi szállítmányozásban csak így megy. Ettől függetlenül persze lehet átverés is.
2012. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Hol hirdetted a terméket?
2012. nov. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Apródon,és egy nigériai magyar vevő akadt rá
2012. nov. 27. 20:04
 4/21 anonim ***** válasza:
Miért nem ezzel kezdted.. Minden, ami Nigéria, az kamu. 100000%
2012. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem tudom.

Ha úgy hirdetted, hogy előre utalással, akkor mondhatod, hogy majd ha megjön a pénz a számlámra, akkor küldöm.

Én nem küldeném előre, bár én elég paranoiás vagyok.

2012. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Nagyon kamu szaga van. Így ejtik át a szegény gyanútlan áldozatot.

Kaptál levelet a Banktól is, vagy csak ő írta ezt. Mert ha csak ő, az tuti csalás.

2012. nov. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Biztos???de mit kezd azzal,h én elküldöm egy nigériai címre???
2012. nov. 27. 20:09
 8/21 A kérdező kommentje:
A banktól is kaptam.Ugyanezt írták.
2012. nov. 27. 20:10
 9/21 anonim ***** válasza:

Ez ősrégi trükk...


Egyrészt a nemzetközi piacon dolgozom, ilyen NINCS, közvetítő cégek nem így működnek.


Másrészt ez 1000 éves trükk. Arra akarnak rávenni, hogy küldd el a terméket mielőtt megkapnád a pénzt (persze sosem kapod meg). Kitalálom: A vevő nem alkudott, sőt, még a "fáradozásaidért" egy kis plusz pénzt is felajánlott...

2012. nov. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

A "bank" sem létezik. Azt is a csaló üzemelteti.


És arra jó neki, hogy vagy nigériában él vagy van ott egy partnere, akivel közösen tolják a businesst, eladják a te cuccodat a feketepiacon de neked nem fizetnek érte (ergo lopás, de te önként adtad a cuccot hozzá...)

2012. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!