Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tgyás-ból gyed-ből gyes-ből...

Tgyás-ból gyed-ből gyes-ből vonhatnak gyerektartást?

Figyelt kérdés
decemberben születik a babánk. mivel nekem másfél éve nincs munkaviszonyom nem kapnák csak gyest. arra gondoltunk mivel a páromnak 10 éve ugyanaz a munkahelye ő menne el a babával gyed-re de tőle vonják a fizetésének az 50%-át gyerektarásként.nem tudom hogy ezekből a juttatásokból vonnak e gyerektartást illetve hogyan miből számolják ki ilyenkor hogy mennyit kapna.
2012. nov. 24. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Tgyás és gyedből szerintem igen.

De ennek mi értelme te otthon ülnél és az eddig fizetés helyett a párod is csak a fizetése 60%-át kapná meg.

Szóval a fizetése + a gyesed még mindig több mint az ő 60% gyede. Persze ha nem feketén dolgozik. Bár tudtommal tgyásra csak az anya mehet.

2012. nov. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megszületik a gyereketek akkor kérheti a gyerektartás újraszabályozást a kicsire való tekintettel. Mert egyik gyereket sem lehet a másik kárára jobban tartani. És ezentúl nem ketté hanem háromfelé kell osztania a pénzét.
2012. nov. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

TGYÁS-re nem mehet az apa, GYED-re igen.

GYED-ből, ami a fizetése 70%-a maximum 33%-ot vonhatnak.

Szerintem a Te GYES-ed és a férjed fizetésének 50%-a valószínűleg több, mint a férjed fizetésének a 70%-ának a 67%-a.

Szóval ha így akarjátok elintézni, hogy a már meglévő gyerekekre ne kelljen gyerektartást fizetni, akkor ti is rosszul jártok. Csak nehogy majd a következő feleség a Te gyerekedtől akarja megvonatni a tartást.

2012. nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! szó sincs arrol hogy a meglévő gyerekekre nem akarunk fizetni csupán számolgatni szeretnénk hogy járunk jobban
2012. nov. 24. 18:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát biztos, hogy nem úgy hogy az apa gyedre megy.

Példa

Apuka fizetése :10000Ft

gyes+csalási 38000Ft


apuka gyedre megy: 70000Ft +12000 családi

apuka dolgozik és anyuka gyesen van + csalási: 10000+38000Ft


Majdnem a duplája ha anyuka gyesen van a példában.


10000-50%+38000=105000Ft

820000-33%=55000FT


Ezek után szerintem nem kérdés még ha a fizetését csak kb.ra írtam.

2012. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
kedves utolsó köszi a példát de a párom fizuja amit kézbe kap csak 75 000 mert a többi megy gyerektartásra
2012. nov. 24. 19:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor is jobban jártok ha nem a gyeden gondolkoztok, arányaiban így is az a pénz marad. Főleg ha 150ezer körül keres, mert a gyed maximálva is van.
2012. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!