Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minimálbérböl 2 gyerekre...

Minimálbérböl 2 gyerekre mennyi gyerektartást vonhatnak le?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek átlagosan 20-25%, összesen gyt címén a fizetés 50%-a vonható.
2010. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%-ot csak akkor vonnak, ha már elmaradás van. Úgy szokták megítélni, hogy a mindenkori havi jövedelem 20%-a, de van egy minimum összeg, ez most 12-15ezer forint. Nem tudom pontosan.
2010. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az 50% arra vontakozik, hogy ha esetleg több gyerek van, akkor a fizetés max! felét lehet gyerektartás címén vonni.

PL.

2gyerek: 25%-25%

3gyerek:17%-17%-16%

4gyerek: 12,5%-12,5%-12,5%-12,5%

2010. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Hát ezt ilyen pontosan nem tudtam, mert nálunk csak 1 gyerekről volt szó. De 10 éve a bíróságot járom a gyt. miatt.
2010. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mesélj!

Hátha tudunk segíteni!!!

2010. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Gondolom nem nekem írtad, hogy meséljek, de ha ilyen tájékozott vagy felvázolom én is, hogy mi a helyzet: Jelenleg 13 éves a gyerkőc, 2 éves volt amikor elváltunk. Gyerektartást csak akkor kaptam, amikor a bírósággal fenyegetőztem, akkor is csak "pofabefogót". Aztán meguntam és már nem csak fenyegetőztem. Azóta évente 1x a bíróságon randizunk. Vagyis volt 3 év szünet, amikor az állam megelőlegezte. Ezt neki természetesen vissza kell fizetnie, részletfizetést kért. Szeptemberben kifizetett nekem a bíró előtt 93 ezer forintot, aztán novemberben 15 ezret és már megint lóg 35 ezerrel. És nem is tudom már, hogy mit csináljak. Novemberben a bíróság már lezárta az ügyet, de fontolgatom, hogy újraindítom. Bejelentett munkahelye nincs. Igaz 10 ezer forint a havi gyerektartás, azt mondta ennyit tud vállalni, de ezt sem fizeti. Egy gyerek meg azért nem 10-20 ezer forintba van egy hónapban. Pláne egy kamasz! Bocsi, hogy most nem a kérdésre válaszoltam, de hátha kapok hasznos infót én is!
2010. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó sajnálom hogy igy jártál.Mindenki másnak köszönöm az infokat.Most lehet hogy lepontoztok és kapom majd a megjegyzéseket.Elmondom az Én sztorimat:A párom egy régebbi kapcsolatából van 1 gyermeke,az akkori párja ezzel akarta megfogni de szétmentek nem tartják a kapcsolatot ennek már több mint 10 éve.A párom rendszeresen fizeti a gyt.igaz csak 10e Ft.Gondolom az ex-nek 2éve rendezödött az élete és azzal kereste meg a páromat hogy mondjon le a gyerekröl mondván ugysem találkoznak soha,nincs szüksége rá (gondolom akkor a pénzére sem...)Ebbe nem ment bele.Aztán megint csend most fenyeget hogy biroságra megy mert nem elég neki a 10eFt.Nekünk ebben a honapban lessz 5 hos a babánk.Az Én gyedemböl és az Ö minimálbéréböl élunk.Van egy közel 60e Ft hitelünk is.Alig huzzuk ki egyik honaprol a másikra,SAJNOS Nemtudunk többet fizetni de süket fülekre találunk.Nagyon jol tudom hogy az a 10e Ft kevés de nincs több
2010. jan. 20. 12:25
 8/13 anonim ***** válasza:

ma 11:41

Lehet marhaságot mondok, de szerintem munkanélküliből is lehet tiltatni, feltéve ha bejelentkezett rá.

A fekete munkája fix? Úgy értem évek óta dolgozik adott cégnél csak épp bejelentve nincs? Lehet megkeresném a főnökét, bár tény, nem a legszebb megoldás.


Kérdező:

Mennyi párod bejelentett nettó bére?

Csak mert, ha a 10ezer meghaladja a fizetése cirka 20-25%át, akkor lehet kérni csökkentést.

Jobb ötletem nincs, mint, hogy ha már így alakult, legalább próbáljon meg kapcsolatot tartani a gyerekkel.

Hátha... :0)

2010. jan. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 11:41

Azt elfelejtettem, hogy behajtást is lehet kérni a tartozásra.

Megy a foglaló és visz ezt-azt.

A gyerekkel egyáltalán nem tartja a kapcsolatot?

Gondoltam próbáltad már számtalanszor, de talán megérné mégegyszer normálisan, a szivére hatva beszélni vele.

Csak egy ötlet.

2010. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ö meg probálta de az anyja teljesen ellene volt.Pld nyáriszünetben nem engedte hogy elhozzuk egy hétre, ha telefonál akkor nem engedi hogy beszéljenek.Az apja ellen nevelte igy a gyerek sem kiváncsi az apjára.
2010. jan. 20. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!