Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minimálbérböl 2 gyerekre...

Minimálbérböl 2 gyerekre mennyi gyerektartást vonhatnak le?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 09:07
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

gyámügy, rendőrség

Fel lehet nyugodtan jelenteni láthatási jog korlátozása illetve kiskorú veszélyeztetése címén!

Mi az, hogy nem engedte elhozni? Ha van rá ítélet, hogy ekkor és ekkor elhozhatja, akkor az nem úgy működik, hogy anyuci vagy bárki más meg nem engedi!

Az pedig, hogy ellene nevelte...bűncselekmény. BTK.195.§.

Első körben ügyvédet javasolnék.

2010. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Khm...csak szólnék,hogyha az apa évekig a gyerek felé sem nézett,akkor nem kellett senkinek ellene nevelni,a gyerekek nem hülyék.Az meg ,hogy hipp-hopp elhozzuk egy hétre,azt felejtsétek el.Mindenki számára pokol lenne.Itt bizony apukának neki kell állni pitizni rendesen a gyerekének(!),vagy tényleg mondjon le róla...


A kérdésedre,amennyit kézbe kap az apa,annak a húsz százaléka az,amit utalni kell.Az,hogy te gyesen van,meg kölcsönötök van,az nem számít bele.Tehát ha 70000-et kap,akkor 14000 ft(ez példa).Két gyermek után ugyanis 40% a gyermektartás,de mivel az egyik gyermek saját háztartásban van,a másik után fizet 20%-ot.

ha pereskedtek és olyan a bíró ítélhet meg többet,mivel a másik gyermeknek több a költsége korából kifolyólag,illetve ha esetleg tartós betegségben szenved(erről nem írtál).Szóval egyezkedi próbáljatok,apuka meg keressen plusszmunkát.Akinek két gyermeke van,az nem elégedhet meg a minimálbérrel.

2010. jan. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Tegnap 11.45 vok. Én is kértem már végrehajtást, csak nincs mit lefoglalni tőle. Ezután előlegezte meg az állam a gyt.-t. Jelenleg úgy tudom, nincs munkája, de munkanélkülit sem kap, amiből én is úgy tudom, hogy lehet vonni.

Kérdező: gyámügyön valóban be lehet jelenteni, hogy anyuci tiltja a láthatást, még meg is büntetik. Amúgy a gyereket nem engedi, de a pénzetek kellene? Hát megvan a véleményem.

2010. jan. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!