Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv! Fiam szeretett volna...

M,l kérdése:

Üdv! Fiam szeretett volna vásárolni, az apródon, egy x boxot! Előre utalta a pénzt megadott bankszámlára, de a csomag nem érkezett meg! Azóta elérhetetlen az állitólagos eladó! 25000 forintunk bánja, mit lehet tenni ilyenkor?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségi feljelentést kell tenni.
2012. nov. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
minek kellet elutalni egy idegennek?ez kb olyan mintha én most azt mondanám hogy adok egy xboxot itt a számlaszámom utaljad a pénzt..ilyen helyen csak személyes átvétellel vásárolnék.egyedül a vatera az ahol előre utalok ha megfelelő az eladó értékelése..
2012. nov. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A pénz valószínűleg elúszott, de a feljelentést ettől függetlenül meg kell tenni, hátha előbb-utóbb lekapcsolják ezeket a szárháziakat.
2012. nov. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A pénzt szinte biztos, hogy sose látjátok újra, ettől függetlenül a feljelentést tedd meg, hogy legalább másokat ne tudjon ugyanaz átverni. Sajnos mindegy, hogy elkapják vagy sem, holnap 3 másik csaló lesz helyette. Máskor meg okulva a saját károtokon sose utaljatok pénzt előre. Inkább vedd meg személyes átvétellel kicsit drágábban a közeledből, mint lutrira kicsit olcsóbban. Újabban az is menő, hogy utánvéttel küldik és semmi sincs a csomagban.
2012. nov. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Aprod.hu a biztonságos vásárlásról:

"Annak érdekében, hogy az adásvétel valóban lértejöjjön, a következőkre érdemes figyelned:


Próbálj meg nyilvános helyet választani, kerüld a rejtett, forgalomtól elzárt tereket, utcákat! Ha nem ismered az eladót, légy mindig körültekintő!


Ellenőrizd le, hogy a termék 100%-ig megegyezik a hirdetésben leírtakkal, vannak-e rajta sérülések és – amennyiben lehetséges - próbáld ki, hogy működik-e!


Ha egy mód van rá, akkor mindig a készpénzes fizetést válaszd! Előfordulhat, hogy nagyobb összegű terméket vásárolsz és emiatt inkább utalnál, de ezzel mindig elővigyázatosan járj el!


Ne adj meg túl sok személyes információt! Ne feledd, csak azért találkoztok, hogy lebonyolítsátok az adásvételt!"


Nem véletlen írják ezt le. Mivel ez ingyenes, bárki felrakhat bárkit, nem is ellenőrzik az eladókat. Ezért jobb pl. a vatera.

Le van írva, hogy nem szabad utalni, illetve elővigyázatosan kell eljárni.


Viszont van egy neved és egy még fontosabb számlaszámod (ami ellenőrizhető), így irány a rendőrség!

2012. nov. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 citromfm válasza:

Együtérzek veled,de manapság csak az a biztos amit a kezedben meg tudsz fogni és kipróbálni.Interneten olvastam,továbbá rájöttem a dologra,hogy a vatera is sok kamussal dolgozik.

pl: Regisztrál a vaterára,hogy terméket adjon el,feltesz 7-8 terméket pár ezer ft értékben,amiket rendben el is ad,megkapja a pénzét és a terméket is elküldi új tulajdonosának,amiért a vaterán meg is kapja a pozitív vagy más egyéb anyagi megfontolásból a semleges értékelést,vagyis jól kinéző,biztonságos eladónak látod,csakhogy most jön az átverés,mert ugye a vaterán csak olyantól vásárolok akinek van csillag a neve mellett,az sem mind1,hogy mennyi és az eladó nagyobb fába vágja a fejszét,kinéz magának egy valódi (nem virtuális) laptopot egy másik aukciós oldalról amelyet ő maga is meghirdet a vaterán és le is beszéli magának,hogy neki az kell,mihamarabb utalja a pénzt.A harmadik fél,mint vásárló meg is látja a csaló hirdetését,olcsón,jó laptop,le is üti magának és utalja a bankszámla számra az összeget,csakhogy nem a csalónk bankszámla számára,hanem az ő által megkívánt laptop eladójának a számlaszámára érkezik az összeg,amelyet ugyebár ő előtte le is beszélt,hogy megveszi. Ezek után a csaló megadta a címet ahova a terméket küldjék vagy személyes átvétel történik és mindenki megkapja amit akart,kivéve a 3.személyt aki te magad vagy,mert egy csalás áldozata lettél!

Magyarország én így szeretlek.

2012. dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Üdv! Leírhatnád a kérdéses számlatulajdonos nevét és számlaszámát, mert nemrég én is hasonlóan jártam, valamint így hátha más már nem esik a csapdájába. Feljelentést kell tenni.
2013. jan. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
a bankkártyaszámát az eladónak letudnád irni?mert engem is xboxal vágtak át az apródon,pontosan 25000ft-al,és ha 2-en jelentjük fel akkor több esélyünk van.
2013. jan. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!