Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan vehetem meg nagyszülői...

Halnor kérdése:

Hogyan vehetem meg nagyszülői házam tulajdoni jogát? És milyen ügyvédi költségek vannak?

Figyelt kérdés
Egy 1,5 milliós házból a mi részünk1 millió.A maradék összeg pedig kb 12 emberé.Ők viszont már dédunokák vagy még újabb generáció.250km re laknak tőlünk kb és nem is valószínű hogy tudják hogy van itt is tulajdonuk.Mi nm is ismerjük őket.Ezt a házat az én nagyszüleim lakták és mi is tartjuk fent eddig is.Ezt szeretném megvásárolni a leg olcsóbban ez hogyan lehet.Az 1980 as évektől nm volt semmi tulajdoni változás amugy.
2012. nov. 12. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:
A tulajdoni lapon elvileg szerepelnie kell az összes névnek,akinek tulajdonjoga van. Személyesen vagy ügyvéd által meg kell keresned őket, hogy vagy mondjanak le a nem is tudott minimális tulajdonjogukról, vagy kifizeted őket. Azt hiszem ilyen kis tulajdonhányaddal kötelezhetők is az eladásra, ha esetleg valamelyikük mégsem akarná.
2012. nov. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kénytelen vagy megkeresni őket, vagy személyesen, vagy levélben, hogy mi a szándékod, és mit ajánlsz érte.

Nehéz futam lesz 12 tulajdonossal egyezkedni, de próbáld meg.

Ha sínen vagy, akkor össze kell jönnötök egy ügyvédnél aláírni a megállapodást. Ez másképp nem megy.

2012. nov. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!