Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez pénzmosás, vagy rosszul...

Ez pénzmosás, vagy rosszul értelmeztem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kezdésnek leszögezném,hogy nem vagyok tisztában a pénzüggyel de a minap egy kicsit teorizáltam és felmerűlt bennem egy kérdés.

Tegyük fel édesapám venne nekem egy lakást ,ahova odaköltözhetnék,de mivel diák vagyok,nem tudnám eltartani,így ő küldene havonta pl . 200.000forintot. na most a kérdésem,hogy ezt le kellene adóznom nem? vagy ez hogyan működik? meg fogják tőlem kérdezni ,hogy miért kaptam nem? vagyis el kell számolnom vele,ilyen opciót meg nem tartok reaálisnak ,hogy "apukám adta" . Akkor ezzel mi a teendő?

Kicsit tovább gondolva: ha apukám is küldene pénzt,meg a barátok is adnának akkor mondjuk el kell számolni ezzel,de ha tegyük fel én eladok nekik házilag készített karkötőt (példa) darabját 40.000forintért, és előtte csinálok egy céget amiben ezt árulom, majd adok róla számlát, leadózom , akkor az pénzmosás? vagy ez hogyan működik,mert nem teljesen tiszta. Köszönöm a válaszotok


2012. okt. 30. 20:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

6:40-től láthatod, mi az a pénzmosás:


http://www.youtube.com/watch?v=1xAV47GgM00&list=PLE58B73ADC1..

2012. okt. 31. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Wikipédia:


A pénzmosás fogalma


A pénzmosás szó egyes források szerint Al Capone-tól ered, aki Chicago szerte működtetett pénzbedobós önkiszolgáló mosodákat, hogy ezzel leplezze bűncselekményekből származó pénzének forrását. A rendszer mai szemmel nézve szinte már-már primitíven egyszerű volt, de az akkori körülmények között megállta a helyét. Az Amerikai Egyesült Államokban már akkoriban is nagyon elterjedtek voltak az olyan típusú „csináld magad” mosodák, ahol a vevő a mosógépekbe aprót dobva, a kívánt programot beállítva tudta kimosni a magával hozott szennyest ("laundromat"). A bolthálózat készpénzforgalma jelentős volt, az illegális forrásból származó pénzt egyszerűen csak a bevételekhez kellett könyvelni, és arra ügyelni, hogy a látszólag megnövekedett forgalmat, illetve az ezáltal keletkező gépelhasználódást hamis számlákkal fedezzék.

Ezzel el is érkeztünk a pénzmosás körülíró típusú definíciójához: A pénzmosás célja nem profit realizálása, hanem a pénz illegális eredetének elfedése, és a részmozzanatait alkotó egyes műveletek szinte mindig legálisak, csak a művelet egésze illegális a szándék miatt.

A folyamat sokféleképpen elképzelhető, 4 közös elem azonban minden pénzmosási folyamatban megtalálható:

Célja a pénz valódi eredetének és tulajdonosának elfedése;

A pénz formája megváltozik;

Törekednek az eljárás nyomainak eltüntetésére;

Valaki folyamatosan szemmel tartja a folyamatot.


Pénzmosási technikák:


Készpénzforgalomban történő pénzmosás;

Adó túlfizetése;

Élet- és vagyonbiztosítások;

Garantált kölcsönök – „holland szendvics”;

Fiktív külkereskedelmi ügylet;

Fiktív külkereskedelmi ügylet akkreditív felhasználásával;

Radikális túlszámlázás;

Árumozgással nem járó külkereskedelmi ügyletek;

Ékszerek vásárlása;

Szerencsejátékban való részvétel;

Fedővállalkozások és fantomcégek;

Pártok, egyházak;

Apport alul-/felülszámlázása;

Hamis választottbíráskodás;

Részvénytranzakciók;

Devizatranzakciók;

Pénzintézetek megszerzése.

2012. okt. 31. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az apukádtól kapott pénz után azért sem kell adóznod, mert az nem ajándék. Ha te diák vagy, akkor ő az eltartód. Senki nem kérdezi meg, hogy miért kaptál tőle pénzt, hiszen teljesen természetes, hogy ő mint szülő, támogat a tanulmányaid befejezéséig. Egyébként az egyetemisták jó része így kap pénzt, nekem is évekig utalta apukám a havi apanázst.

Persze ez csak addig van így, amíg a bejelentett állandó lakcímed a szüleidnél van, a lakásodban meg csak ideiglenes. Miután kijelentkeztél, onnantól apukád nem minősül eltartónak, és onnantól a pénz már valóban az egyenesági rokonok közötti ajándékozásnak számít.

2012. okt. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!