Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez pénzmosás, vagy rosszul...

Ez pénzmosás, vagy rosszul értelmeztem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kezdésnek leszögezném,hogy nem vagyok tisztában a pénzüggyel de a minap egy kicsit teorizáltam és felmerűlt bennem egy kérdés.

Tegyük fel édesapám venne nekem egy lakást ,ahova odaköltözhetnék,de mivel diák vagyok,nem tudnám eltartani,így ő küldene havonta pl . 200.000forintot. na most a kérdésem,hogy ezt le kellene adóznom nem? vagy ez hogyan működik? meg fogják tőlem kérdezni ,hogy miért kaptam nem? vagyis el kell számolnom vele,ilyen opciót meg nem tartok reaálisnak ,hogy "apukám adta" . Akkor ezzel mi a teendő?

Kicsit tovább gondolva: ha apukám is küldene pénzt,meg a barátok is adnának akkor mondjuk el kell számolni ezzel,de ha tegyük fel én eladok nekik házilag készített karkötőt (példa) darabját 40.000forintért, és előtte csinálok egy céget amiben ezt árulom, majd adok róla számlát, leadózom , akkor az pénzmosás? vagy ez hogyan működik,mert nem teljesen tiszta. Köszönöm a válaszotok


2012. okt. 30. 20:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elvileg minden jövedelem után kellene adóznod. Amit ajándékba kapsz, azután is.

De ez nem pénzmosás.

Akkor beszélünk pénzmosásról, ha valaki illegálisan keresi a pénzét. (drogkereskedés, uzsora, orgazda stb). Az ebből származó jövedelmet egy cégbe fekteti, és látszólag ebből a fedő cégből van a jövedelme.

2012. okt. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A pénzmosás teljesen más, ahhoz minimum drogot kéne árulnod (inkább ne!). Ekkora összegekkel nem kell foglalkozni. Ha céget csinálsz, akkor már persze adózni kell, de arra csak rendszeres kereskedelmi tevékenység esetén van szükség.
2012. okt. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

értem köszönöm.

akkor még annyi,hogy ha valakinek ebből van jövedelme,de úgy csinálja ahogy írtam,tehát egy úgymond kamu számlát adna egy karkötőről - csak hogy a drognál maradjunk ,mint példa - és mellette ingyen adna drogot,de persze ez sehol nicns ugye feltűntetve. Akkor hogy bizonyítják be,hogy valakinek nem azokból a karkötőkből van a jövedelme?

2012. okt. 30. 20:39
 4/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem kérdező, hogy sokkal jobban átlátod a pénzmosást, mint az első két válaszoló -)


Egyébként ha édesapád küldene neked pénzt, arról írhat ajándékozási szerződést, mivel egyenes ági rokonok között van, így nem adóköteles.


Ha barátaidnak adsz "karkötőt" de valójában csak pénz fogadsz el tőlük a semmiért, akkor az pénzmosás. Persze, ha még cégen keresztül le is adózod, akkor kb senkit sem érdekel (legtöbb pénzmosás ilyen "tiszta" dolog).

2012. okt. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, te vagy az első, aki számlát akar adni a drogról :) Tanultál Al Capone hibájából? :)
2012. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tehát lényegében a pénzmosás bűncselekmény, annak ellenére( kis túlzás) hogy leadózom ,igaz? Vagyis azzal követek el bűnt,hogy máshonnan jön a pénz,mint amit én nyílvánosságra hozok,meg mondjuk a dolog súlya, pl: drog.

Viszont ha én leadózom, akkor csak akkor figyelnek rá a cégre,ha pl irreálisan nagy a bevétel ( havi milliók házi karkötőért) ,igaz? ( tudom ez már nem a témához tartozik,csak kíváncsiság)


Köszönöm a válaszokat

2012. okt. 30. 20:45
 7/13 A kérdező kommentje:
Távol álljon tőlem a drog, de azért Al Caponéról majd olvasom.
2012. okt. 30. 20:48
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A pénzmosás teljesen más dolog:


Pénzmosás


303. § (1) Aki más által elkövetett, szabadságvesztéssel büntetendő cselekményből származó dolog ezen eredetének leplezése céljából


a) a dolgot átalakítja vagy átruházza, gazdasági tevékenység gyakorlása során felhasználja,


b) a dolgon fennálló jogot vagy az e jogban bekövetkezett változásokat, illetve azt a helyet, ahol a dolog található eltitkolja vagy elleplezi,


c) a dologgal összefüggésben bármilyen pénzügyi tevékenységet végez, vagy pénzügyi szolgáltatást vesz igénybe,


bűntettet követ el, és öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az is, aki a más által elkövetett, szabadságvesztéssel büntetendő cselekményből származó dolgot


a) magának vagy harmadik személynek megszerzi,


b) megőrzi, kezeli, használja vagy felhasználja, azon vagy az ellenértékén más anyagi javakat szerez,


ha a dolog eredetét az elkövetés időpontjában ismerte.


(3) Az (1) bekezdés szerint büntetendő az is, aki szabadságvesztéssel büntetendő cselekményének elkövetéséből származó dolgot ezen eredetének leplezése céljából


a) gazdasági tevékenység gyakorlása során felhasználja,


b) a dologgal összefüggésben bármilyen pénzügyi tevékenységet végez, vagy pénzügyi szolgáltatást vesz igénybe.


(4) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1)–(3) bekezdésben meghatározott pénzmosást


a) üzletszerűen,


b) különösen nagy, vagy azt meghaladó értékre,


c) pénzügyi intézmény, befektetési vállalkozás, árutőzsdei szolgáltató, befektetési alapkezelő, kockázati tőkealap-kezelő, tőzsdei, elszámolóházi, központi értéktári vagy központi szerződő fél tevékenységet végző szervezet, biztosító, viszontbiztosító vagy független biztosításközvetítő, illetve önkéntes kölcsönös biztosító pénztár, magánnyugdíjpénztár vagy foglalkoztatói nyugdíjszolgáltató intézmény, vagy szerencsejáték szervezésével foglalkozó szervezet tisztségviselőjeként vagy alkalmazottjaként,


d) hivatalos személyként,


e) ügyvédként


követik el.


(5) Aki az (1)–(4) bekezdésben meghatározott pénzmosás elkövetésében megállapodik, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(6) Nem büntethető az (1)–(5) bekezdésben meghatározott pénzmosás miatt, aki a hatóságnál önként feljelentést tesz, vagy ilyet kezdeményez, feltéve, hogy a cselekményt még nem, vagy csak részben fedezték fel.


303/A. § (1) Aki a más által elkövetett szabadságvesztéssel büntetendő cselekményből származó


a) dolgot gazdasági tevékenység gyakorlása során felhasználja,


b) dologgal összefüggésben bármilyen pénzügyi tevékenységet végez, vagy pénzügyi szolgáltatást vesz igénybe,


és gondatlanságból nem tud a dolog ezen eredetéről, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés vétség miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott cselekményt


a) különösen nagy, vagy azt meghaladó értékre,


b) pénzügyi intézmény, befektetési vállalkozás, árutőzsdei szolgáltató, befektetési alapkezelő, kockázati tőkealap-kezelő, tőzsdei, elszámolóházi, központi értéktári vagy központi szerződő fél tevékenységet végző szervezet, biztosító, viszontbiztosító vagy független biztosításközvetítő, illetve önkéntes kölcsönös biztosító pénztár, magánnyugdíjpénztár vagy foglalkoztatói nyugdíjszolgáltató intézmény, vagy szerencsejáték szervezésével foglalkozó szervezet tisztségviselőjeként vagy alkalmazottjaként,


c) hivatalos személyként


követik el.


(3) Nem büntethető az (1) és (2) bekezdésben meghatározott pénzmosás miatt, aki a hatóságnál önként feljelentést tesz vagy ilyet kezdeményez, feltéve, hogy a cselekményt még nem vagy csak részben fedezték fel.

2012. okt. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Amit apukádtól kapnál pénz azután nem kell adózni, mert egyeneságbeli rokonoknál adómentes.

A bűncselekmény, amit a fake karkötő biznisszel megvalósítanál nem pénzmosás, hanem kábszerrel visszaélés. Pénzmosás akkor van, ha 'más' pénzét mosod.

Ha kamu számlát adsz az pedig számvitel rendjének megsértése nevű gazdasági bűncselekmény.

2012. okt. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
a értem errol az egyenesagi dologról nem hallottqm. koszonom
2012. okt. 31. 00:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!