Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Távfűtés szerződés felmondható?

Távfűtés szerződés felmondható?

Figyelt kérdés
Túl meleg van és drága. Fizetjük a panelprogramot, de csúszik a beruházás. Az egyedi méréssel rengeteget spórolnánk, mert déli a lakás és körbe van fűtve.
2012. okt. 13. 20:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%

"Az egyedi méréssel rengeteget spórolnánk,"


Azt te csak hiszed...

2012. okt. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem egészen mert az egybe van az egész házsorral szinte. Amikor mi kiköltöztünk a lakásunkból, de még a mai napig nem sikerült eladni leakartuk mondani hogy ne kelljen utána fizetnünk mert az a legdrágább a vizet meg a villanyt túl lehet élni de a távfűtést nem mert ugyanúgy számláznak akár van ott valaki akár nem. És sajnos nem engedték, lett volna rá egy olyan mód hogy elzárni és akkor csak az alapdíjat fizessük de ezzel a felső szomszéd rosszabbul járt volna mert az egyik radiátora akkor nem menne ez miatt illetve a mellettünk lévő szomszédnál se lenne elég meleg állítólag. Sajnos ez van:S
2012. okt. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A szomszédok beleegyezése kellene hozzá de senki nem fog belemenni. Mert akkor ők fűtenének titeket de ti őket nem.
2012. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1.-nek üzenem: nem hiszem, hanem TUDOM!


Nálunk folyamatosan 23-24 fok van, de ha betűz a nap még több. Nekem bőven elég lenne a 20 fok.

És akkor még nem beszéltem arról, hogy beígérték a hőszigetelést is!

2012. okt. 14. 00:00
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Ok, akkor tudd.

Minket leszigeteltek, van költségosztónk és többet fizetünk.


Nem tudni kell, tapasztalni.

2012. okt. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Arról már nem is beszélek, hogy a szabályozó * állásában sem zárod le teljesen a fűtést, hanem akkor is jön folyamatosan. Teljesen lezárni egy kulccsal lehet...

Mi is álmodoztunk arról, hogy letekerjük, és a költségosztó miatt majd kevesebbet fizetünk, meg csak 20-21 fok lesz a 24-25 helyett.

Aha... Aztán az álom helyett jött a valóság.

2012. okt. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Sajnos nem. Nálunk meg 19 fok van még akkor is, ha fűtenek, a számla meg ehhez képest sok. Akkor is jobban járnánk, ha légkondival fűtenénk, de nem lehet lemondani a távfűtést. Tavaly is kanosszát jártunk, mire hoztak egy hitelesített hőmérőt, 19,2 volt az átlaghőmérséklet. Állítólag 21 a minimum amit teljesíteniük kéne. Na, akkor végre emeltek a hőfokon, de a legjobb, hogy ezért plusszban emelték a fűtés számlát,mivel több hőt juttatnak hozzánk. Hát kösz.

Én nem hiszek benne, hogy távhőszolgáltatóval szemben valaha is jóllehet járni. Nálunk is szó volt fűtésszabályozásról, de kérdem én hogyan csináljak mondjuk 24 fokot, ha egyszer csak 19 foknyi hőmérséklet van a csövekben? Vagy ha lesz szabályozó egyszer csak lesz jobb fűtés is? Nem értem. Lényeg a lényeg,nem lehet lemondani sajnos.

2012. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem, neked sem a napsütéstől van meleged nyáron hanem azért mert a szomszédaid fűtenek. Persze majd a szomszéd melegít ingyen.
2012. okt. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nem nyáron hanem télen.
2012. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Aki fűtésszabályozóval is sokat fizet az sokat is fűt, vagy azért mert szélső/földszinti a lakás vagy az átlagosnál melegebbet csinál pl. 25 fokot vagy a hőszigetelést nem csinálták meg. Több is oka lehet.

Én szívesen laknék 19 fokos lakásban, bár ezzel tudom nem én vagyok az átlag.

2012. okt. 14. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!