Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos a PayPal?

Mennyire biztonságos a PayPal?

Figyelt kérdés
Mármint az oké,hogy vásárlásnál biztonságos mert nem adják ki az adataimat az üzletnek ahonnan vásárolni akarok,de valahogy mégis félek megadni a banki adataimat a PayPal accountomra mert mi van ha valaki feltöri az accountomat?Akkor az nyugodtan vásárolhat az én accountomról és mivel meg vannak adva a kártyámnak az adatai le is merítheti akár teljesen.Vagy arra nincs esély,hogy feltörjék az accountomat?Esetleg van még ez a "PayPal guest pay" dolog.Ez biztonságosabb ezen a szinten?Elvégre itt nem kell regisztráltnak lenni és nem jegyzi meg semmi sem az adataimat mivel nincsenek accounthoz kötve.

2012. okt. 10. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira biztonságos, hogy én több mint 6 éve használom.

A kártya adatai nem látszódnak az accountban, tehát a copy paste adatlopás kizárt.

De ha annyira rettegsz akkor csináld azt mint bárki más: csak annyit rakj a kártyádra amennyit el is költesz.

Azt ugye nem kell magyaráznom, hogy léteznek erre a célra tervezett webkártyák.

2012. okt. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az oké,hogy nem tudják copy-pastezni az adataimat,de ha egyszer valaki feltörné az accountomat akkor erre nem is lenne szüksége mert simán megadná a PayPal accountom adatait oda ahol vásárolni akar és ennyi.Vagy utal róla pénzt egy másik számlára.
2012. okt. 11. 00:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

De hiába vásárolna vele, mert a szállítási cím az, amit te adtál meg. Szóval minek vegyen meg valamit, amit te kapsz meg? Ha meg más címet ad meg, akkor az eladó megadja a csaló adatait és kész. Ja és minden tranzakció visszafordítható. Ha saját magának utal, akkor meg kiderül a neve, mert a saját accountja csak hitelesítés után használható, tehát megintcsak megvan a személyazonosság megállapításának lehetősége.

Na mindegy, én elégedett vagyok vele, ez a lényeg.

2012. okt. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

De miért adsz meg bárhol is fedezett kártyát? Nekem egyetlen bankkártyámon sincs annyi pénz, hogy érdemes legyen ellopni vagy visszaélni vele. Ha vásárolni megyek, átbankolok a kártyámra annyit amennyit költeni akarok, és az üzletben lehúzom. Ez a manőver okostelefonon 1 perc, ha telefonálok, akkor fél perc, ha net előtt ülök akkor kb. negyed perc.

Így nem kell attól félnem, hogy valaki lehúzza a kártyám tövig. Mert van rajta 2-300 Ft, amikor épp nincs használva. Minden más pénzem a folyószámlámon van, és csak akkor kerül bankkártyára ha épp használni akarom.

2012. okt. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mert csak egy kártyám van amin van minden pénzem.

Most ha szétraknám akkor meg nem tudnák kivenni készpénzt ATM-ből amikor épp szükségem lenne rá.

Totál meg nem tudnak lehúzni mert korlátoztattam,hogy naponta csak 200 eurot lehessen róla levenni és ha valaki megtenné kapom is az SMS-t,hogy levettek XY összeget róla.

2012. okt. 11. 01:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden banknak van már internet kártyája, többféle megoldásban.

Ez úgy működik például a CIB-nél, hogy csak online használható (nincs rajta mágnescsík vagy chip) és csak annak az összegnek az erejéig, ami ténylegesen a hozzá tartozó kártya alszámlán rajta van.

Mielőtt vásárolni akarsz, belépsz az internetbankra és átraksz annyit, amennyi kell, figyelembe véve az átváltási költséget is, ha külföldről vásárolsz.

Ennyi.

Így még akkor se húzhatnak le, ha feltörik. Amúgy a PayPal eléggé vigyáz a dolgokra.

Különben meg kártya se kell hozzá, tudsz rá utalni is, csak tovább tart és többe kerül.

a HWB-banknál van számlájuk, oda kell utalni a saját accountodhoz tartozó kóddal és akkor felkerül a számládra az összeg, ha ennyire félted a kártyádat, bár a világban több millióan használják problémamentesen, én is már azóta, hogy Magyarországról is lehet regisztrálni.


Semmivel se rizikósabb, minthogy kirabolnak az utcán, vagy lelopják az adataidat ATM használat közben, vagy az internetbank hozzáférésedet törik fel.

Én csak idén többszázszor használtam és semmi gond vele, rengeteg helyen fizetek, az eBayen főleg, de máshol is online vásárlásokkor.

2012. okt. 11. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
én több tízezer forintot tárolok a PayPalomon.. szerintem biztonságosabb,mint a bankkártya... általába azzal fizetek.. ha meg kpba kell, kikérem kártyára.. 1-2-3 nap míg lejön, de jobban megbízok benne, mint a bankomban.
2012. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#4 Ezt részleteznéd? Hogyhogy átrakod a pénzt a számláról a kártyára? A kártya az az eszköz, amivel hozzáférsz a számlához és a számlán levő összeghez.

Vagy a nálad levő kártyához tartozó számlára utalsz?

2012. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyilván az elkülönített kártyaszámlára gondolt. Én is így használom. Tényleg biztonságos.
2012. okt. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem a fő számlámhoz tartozik egy internetkártyás alszámla. Az internetkártyát csak akkor összeggel lehet használni, ami azon az alszámlán van. Épp ezért azon az ember nem tart pénzt, hanem vásárlás előtt átvezeti rá a kellő összeget.

A kártya fizikailag nem is kell a netes vásárláshoz, csak az adatai, kártyaszám, lejárat, biztonsági kód, azt meg mind tudom fejből.

De ha a PayPalban regisztrálod a kártyát, utána erre sincs szükség, csak az a lényeg, hogy mielőtt használni akarod, biztosan legyen rajta annyi, amennyi figyelembe véve az átváltást és esetleg a PayPal jutalékát (ha nem vásárolsz vele, hanem csak küldesz pénzt).

Kérdezd meg bármelyik bankot, mindnek kell már valami hasonló megoldásának lenni...

2012. okt. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!