Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire biztonságos és hogy...

Sharpei kérdése:

Mennyire biztonságos és hogy működik a PayPal/Western Union?

Figyelt kérdés

Részletek: eladnánk egy eszközt 300 EURért. Nigériából megkeresett egy Roland James nevű figura, hogy megvenné, PayPalon keresztül kellene intéznünk. PayPal eddig ismeretlen volt számunkra, de megcisnáltuk a PayPal account-ot, érvényesítettük, le is vontak valamennyi kezelési költséget, nem oszt nem szoroz.

Azt írják, hogy érkezett 500 EUR a PayPal accountra (ez egy ilyen címről jött: Feladó: Service@Intl.paypal.com <paypaltransfer.intl@rocketmail.com>.

És csak akkor kapom meg a pénzt, ha bemegyek egy Western Unionba, befizetek 200 EUR-t (ennyi a szállítmányozási cégnek (COURIER EXCHANGE) díja és a bizonylatot beszkennelve elküldöm nekik )PayPal válaszban.


Ez így működik rendesen vagy ez valami átverés?


Köszi szépen!

Zoli


E-mail:


Hello ..................,



You have received a PayPal Payment of €500.00 EUR from Roland James (roland.james33@gmail.com).



We've placed a temporary hold on the funds of this transaction



As mentioned in the receipt of Payment and as per New PayPal Payment policy, we have fully debited the total amount (above) from the buyer's account which included the Transport/Delivery Charges" COURIER EXCHANGE "



In order to complete this transaction and get the funds approved in your account. We advice you go to nearest Western Union Office, and send the excess sum of €200.00 EUR to the Transport Agent and send us a Scanned Copy/Photograph of your Western Union Transaction Receipt (in .JPG Format).



NOTE: This is important as a security measure to ensure safety of this transaction. And also that the shipper address is changed.


Please, find below the name and address of the Transport Agent where the Funds would be sent via Western Union Money Transfer.


2012. máj. 8. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, ez klasszikus nigériai csalás, Azonnal szakítsd meg a kapcsolatot a csalóval. A Paypal értesítő e-mail természetesen kamu, le merném fogadni, hogy az összeg nem szerepel a Paypal accountodban, ha belépsz. Emberek ezreit verték már át így, ne legyél te a következő.
2012. máj. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfigyeled, a kamu Paypal értesítést egy ingyenes szolgáltatónál regisztrált címről küldték, kábé annyira komolyan vehető, mint a freemailről kapott levél. A Western Uniont felejtsd el, a nigériaiak csak le akarnak húzni téged.
2012. máj. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá:


- Ha a Paypal küld neked értesítést arról, hogy pénzt kaptál, akkor a megszólításban a Hello után a te teljes neved szerepel. A csaló nem tudja a nevedet, ezért nincs is a hello után semmi.


- A Paypal sosem fog a konkurensére (Western Union) hivatkozni a saját levelében.


- A Paypal semmiféle új payment policy-t nem adott ki, ez is kamu. A csaló ezzel csak a saját hitelességének a látszatát akarta kelteni.


Ne dőlj be!

2012. máj. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!!!!

Igazatok van, időközben találtam a neten egy hasonló átverést, csak ott be is dőlt a szerencsétlen és elúszott a pénze..

És a sztoriban a mondatok meglepően hasonlók voltak, csak más névvel és más céggel.

Köszi még egyszer!!!

2012. máj. 8. 12:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Szívesen, amúgy 1 ember voltam :)
2012. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanulság?


sose használd az emailben kapott paypal linket. Mindig a hivatalos paypal oldalán lépj be és ki. MINDIG! Nincs kivétel.


Western union és paypal 2 és különböző dolog. Semmi köze 1iknek a másikhoz.

2012. máj. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Aether válasza:
Magyar telefonszámról küldött egy kínai csaló egy SMS-t, hogy megvenné a bútort, amit a jófogáson árulunk. Adott egy e-mailt, el kezdtem vele levelezni, hitelesnek tűnt. Kérte küldjek fotókat a bútor hibáiról, majd megegyeztünk az árban, és hogy a szállítási költség őt terheli. PayPalon keresztül szeretett volna fizetni, megírtam neki nevem címem, de csak a spam mappába érkezett egy veszélyesnek ítélt üzenet. Ő felhívta a figyelmemet, hogy azért utalta el a vételár többszörösét, mert hogy a pekingi ügynökségének, akik majd a szállításról gondoskodnak, nekem kell elutalni 360 dollárt a Western Unionon keresztül. Na itt nézegettem körül a neten, hogy másokat szívattak-e már meg így. Szóval vigyázzatok, a magyar hirdető oldalakat is figyelik, itteni kicsi kínaiak vesznek hazai szolgáltatóktól telefont, hogy még hitelesebbnek tűnjön a dolog.
2015. júl. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Sziasztok,tudom hogy kicsit régi már a post,de lehet hogy velem is ugyanez történik.a story ugyanaz csak mi motort arultunk,es egy finn nő akarta megvenni. Amikor kérte ő és a paypal is hogy fizessek plus pénzt a szallitasert akkor én is először azt gondoltam hogy kamu,es nem is válaszoltam. Igazából az ijesztett meg egy kicsit,hogy a paypal írt egy emailt amiben konkrétan megfenyegett hogy jogi lépéseket tesznek ha nem fizetek,mert hogy a nő amit már elméletileg atutalt pénzt azt nem lehet már neki visszateriteni.

Szerintetek ez is kamu? Mert igazából a paypal fiokomba értesítés nem érkezett, csak az emailemre. Köszönöm ha tudtok segíteni

2016. márc. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Tudom, hogy nem mostaniak a levelezések.

De áldozata lettem úgy gondolom ennek a csalásnak. Sajnos, bedőltem, mert egyébként szükségem lenne a pénzre. Tudna valaki ötlete írni, hogy hogyan szerezhetném vissza a pénzem?? Ki hova fordult segítségért?

2017. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sziasztok, Mary Kate nevu holgy irt nekem 300eut kellett volna paypal es western unionon keresztul kuldenem es persze Nigeriaba, ezek meg mint fel sem tuntek de halisten ide tevedtem es pontosan ugy akartak atverni mint itt masokat. Nagyon figyeljetek es koszonom, hogy masok is megosztottak a tortenetuket amibol tanulhattam.
2018. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!