Ez így biztonságos?

Figyelt kérdés

Először is kezdeném egy rövid storyval. Szeretnék venni egy teljesen új fényképezőt angliából. Már egy ideje beszélek egy ott élő emberrel aki azt mondja hogy ott dolgozik valamilyen cégnek, és valami promóció miatt ilyen olcsó. ( kicsit nekem már ez is gyanús ) a probléma ott kezdődik, hogy csak online tudok nekik fizetni ( paypal vagy hasonlók ) hogy tudok meggyőződni róla hogy nem csak meglopni akar? ( egy elég komoly fényképezőről lenne szó )

ha esetleg már elutaltam a pénzt, ő azt rögtön ki tudja venni a bankból és el tud vele futni ? vagy hogy tudnám ezt rizikómentesen megoldani ?


köszi előre is a segitséget



2012. márc. 25. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehúzás szaga van a leírás alapján.

De miért Angliából akarsz venni? Itthon nem kapni? Tényleg, milyen gép az?

2012. márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ez a Canon eos 5D mark II. elég drága gép, itthon 750 körül van. Ő meg 1000 dollárért ( amiből 100 a szállitás ) adná..

nemtudom hogy hogyan tudnám megoldani úgy hogy semmiképp se tudjon lehúzni mert nemkis pénzről van szó :/

2012. márc. 25. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Szánj rá még 50 ezret, és utazz ki érte személyesen. Ha átver, akkor is max az útiköltséget bukod.
2012. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk western union-on keresztül én átutalom neki a pénzt, ő felveszi és aztmondja nekem hogy küldi a fényképezőt, közbe meg nemteszi, akkor az én pénzem elveszett igaz ? vagy tudnék utána csinálni valamit ?
2012. márc. 26. 00:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy semmit se tudnál tenni.
2012. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kérdeztem hogy mi lenne ha esetleg kimennék érte személyesen, erre azt mondta hogy csak házhoz szállítással adhat el terméket.. nem tudom hogy bele menjek-e a vásárlásba... mutatott már minden féle tanúsítványt a cég hitelességéről, de ilyet szerintem akárki tud hamisítani aki kicsit is ért hozzá. az általa megadott cég létező cég, rá is kerestem a regisztrációs számára és valós.

Esetleg valami információ vagy ötletet ha tudnátok még mondani.. :) köszi az eddigi válaszokat is

2012. márc. 26. 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha megvan a csavo neve es megvan a ceg adata is, eloszor is azzal kezdenem hogy felhivom a ceget es leinformalom a csavot, hogy egyaltalan tenyleg ott dolgozik.


Western Unionrol semmikepp, mert sokba kerul. A Paypal sokkal olcsobb, de ebben az esetben nem tudom mi a garancia ra.

Egy telefont mindenkeppen meger! Hivd fel a paypalt es mondd el nekik mit szeretnel. Mivel maganszemelyrol van szo (es nem pl. eBayes eladonak akarsz fizetni) kerdezd meg ok mit javasolnak.


A Paypalnak peldaul van olyan opcioja, hogy addig nem fer hozza az illeto a penzhez, amig a Paypalon keresztul nem nyomtatja ki a shipping labelt, vagyis a postai cedulat.

Aztan mikor a postan feladja a cuccot, vagyis csak be kell setalni vele a postara, mert a belyeg meg cim, minden rajta lesz a dobozon, szoval mikor a postan bescannelik a dobozon levo cedulat (a vonal kodo), akkor az bekerul a rendszerbe, vagyis elvileg a csavo postazta a cuccot. Amikor a magyar posta beviszi a rendszerbe, hogy a csomag megerkezett (ha nem is hozzad, de legalabb az orszagba) akkor a Paypal hozzaferest enged a csavonak a penzhez.


Ehhez persze kell legyen a csavonak Paypal szamlaja. De te azert mindenkepp hivd fel a paypalt. Amit leirtam a sajat tapasztalatom, ergo eladtam valamit eBayen es addig nem fertem hozza a penzhez, amig az illeto meg nem kapta a csomagot, de en kulfoldon elek, lehet hogy Europaban kicsit mashogy vannak a dolgok.

2012. márc. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!