Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amerika megint egy csomó...

Amerika megint egy csomó pénzt nyomtat, de mi a fedezet?

Figyelt kérdés
Ezt hogy lehet megcsinálni, hogy ne értéktelenedjenek el a termékek, ne legyen infláció és csak úgy nyomnak egy csomó pénzt? A mögött milyen árú, szolgáltatás van fedezetként?

2012. szept. 14. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fedezetként leginkább állampapír van, ezután jön a termelés stb. Egyébként meg a pénz értéke folyamatosan romlik, hiába van rajta fedezet.
2012. szept. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=CvhD9rwaSqE

http://www.youtube.com/watch?v=JcbMW5Y5HxY

Nem nyomtatják (papírra), hanem számítógépen átírják a pénzmennyiségét.

2012. szept. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ian Catman ***** válasza:

Nem világos, honnét veszed, hogy egy "csomó pénzt" nyomtat, és hogy mennyi az a csomó pénz. A modern pénz - ahogy az előttem szóló mondja - óhatatlanul inflálódik, mert a növekedést az inflációval lehet fokozni (mással is, de most erről van szó), illetve az infláció adóbevétel a kormánynak rövid távon. Ha jó a fiskális és monetáris politika, akkor közép- és hosszabb távon a GDP növekedés üteme pozitív összefüggésben van az inflációval. Viszont időnként vissza kell fogni az inflációt, akkor a munkanélküliség nő rövid távon. Ezért van a húzd meg erezd meg játék (és a kisebb válságok), bár ha öt közgazdászt megkérdezel a válság okairól, öten nyolcféle választ adnak. Egyébként a pénznyomtatás önmagában nem baj, ha a reálgazdaság fellendülőben van. Más kérdés, hogy ügyesen kell csinálni, és a tényleges pénznyomtatás (papírpénz, nem állampapírok, kötvények) az utolsó eszköze a gazdaság fellendítésének.

De minderről könyvek százait írták már, nem itt kellene megkérdezned.

2012. szept. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igazad van, buta a kérdés. De a filmeket megnézve.

Ha ennyire triviális a megoldás, miért nem lépnek a kormányok?

Arra értem, amikor azt fejtegeti a film, hogy a kamatot alanyi jogon szétdobják vagy adó formájában a "rendszer" fejlesztésére fordítják, mármint a társadalom szükségleteinek fejlesztésére.

2012. szept. 16. 22:43
 5/11 anonim ***** válasza:
nem kell nekik nyomtatni. 300 millió lakosságával elég szép összegre tesz szert az adókból is.
2012. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát nem egészen. Épp ma szólta el magát az egyik elnökjelölt, miszerint mennyien NEM fizetnek adót. Nem éppen az adókból él az USA. Nézz körül a lakásodban, mennyi holmi van, szabadalom, windows, pc, notebook, telefon ami mind-mind odamegy vissza az USA-ba.
2012. szept. 18. 14:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Na ez meg a másik.
2012. szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Dupla Kávé János válasza:

Az USD a világ tartalék devizája. Ez azt jelenti , hogy jegybankok és többnyire a nemzetközi tőke pénzük a nagy részét dollárban tartják, vagy dollár eszközökben. A jegybanki deviza tartalékok állományának több mint a fele USD-ban van. Tehát a nemzetközi tőke elsődleges formája az USD-ban van nominálva.


A FED gyakorlatilag a világ dollárban felhalmozott megtakarításait=USd mögött meglévő fedezet (pl.: kína, japán, Iran, saud arabia tajvan stb..) inflálja el "pénznyomtatással" . Ezzel önkényesen vásárlóerőt csen/vesz el a megtakarítóktól amivel ker. bankokat tömik ki nyílt piaci műveletekkel pl.: kötvény vásárlásokkal, jegybanki betétek képzésével , hogy hitelezzék a gazdaságot.


Valójában azért nincs egyenlőre nagyobb áremelkedés az USA gazdaságában mert ezek a jegybanki stimulusok még nem áramlottak ki a gazdaságba. Ugyanis nem hiteleznek a bankok, hanem veszettül tartalékolnak . Ha hirtelen megindul ez a pénztömeg a reálgazdaságba akkor abból világ szintű árrobbanás is lehet! Ezért veszegetik kisebb-nagyobb vehemenciával a dollár kitettséggel rendelkező befektetők, nagy megtakarítók az aranyat vagy más alternatív devizákban nominált eszközöket. Ezért igyekeznek manapság a jegybankok csökkenteni kitettségüket a dollárral szemben más devizák vagy arany vásárlásával.


"Currency composition of official foreign exchange reserves"


[link]


[link]

2012. okt. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ian Catman ***** válasza:

Az amerikai gazdaságot élénkíteni kell, aminek több oka van, de az egyik most a választás. A gazdasági ciklusokat a választások (nálunk is) mindig befolyásolják, választás előtt élénkítés, kínálatnövelés, munkahelyteremtés, növekedés kell. Aztán ha megnyertük a választást, ráérünk a nadrágszíj összehúzáson meg a "csomagokon" gondolkodni, ha meg elveszítjük, akkor lehet szidni a másik pártot aki majd szintén megszorítani meg csomagolni fog. Ezek a politikai indíttatású ciklusok.

Namost.

Az élénkítés lehet fiskális és monetáris úton. Utóbbi a neoklasszikus, előbbi a neokeynesiánus (és még van jó pár). A monetáris elsősorban a FED-re (nálunk MNB) van bízva, a kamatlábak csökkentése (és egyéb intézkedések) hoznának élénkítést, IGEN ÁM, de jelenleg az USA kamatlábai vészesen közel vannak az egy százalékhoz, tehát nem lenne hatása a kamatlábak további csökkentésének.

Ezért a másik, fiskális élénkítés a jó út, amibe a pénznyomás, kötvényvásárlás is belefér, vagy - az egyik legegyszerűbb - háború. "Amerika dolga az, hogy mindig a háború szélán táncoljon, de ne menjen bele". Pl. néhány szíriait fel lehet bérelni, hogy lőjenek ki néhány rakétát Törökországra, mindjárt lehet oda küldeni csapatokat mert NATO kötelezettség, az ENSZ sem köthet bele, és a csapatokat finanszírozni kell. Amerika gazdaságát a hadiipar, és a hozzá kapcsolódó acél- és olajipar mozgatja, a bankokon keresztül.

A pénznyomás alacsony kamat mellett keresletet tud teremteni, a népek örülnek a tényleg csökkenő munkanélküliségnek, aztán a következményekkel kínlódjon Mitt Romney.

2012. okt. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Dupla Kávé János válasza:

Ian Catman válasza:


IGEN ÁM, de jelenleg az USA kamatlábai vészesen közel vannak az egy százalékhoz, tehát nem lenne hatása a kamatlábak további csökkentésének.

Ezért a másik, fiskális élénkítés a jó út, amibe a pénznyomás, kötvényvásárlás is belefér, vagy - az egyik legegyszerűbb - háború. "Amerika dolga az, hogy mindig a háború szélán táncoljon, de ne menjen bele".


re:

Már megbocsáss de USA már Afganisztán óta háborúkban van. Az eddigi háborúk is részesei voltak az államadósság építésben ami 90%-körül van. Egy újabb háború újabb rossz veszteséget termelő adósságot eredményezne ami USA és a világ bankrendszerét tovább zilálná. A háború ugyanis nemzetgazdasági szempontból veszteséges. Államadósságot generál amely későbbiekben nagyobb gazdaság fojtogató adókat és inflációt okoz. Amerikát fiskálisan és monetárisan kivérezteti a háborúskodás és a hitel-lufik. Ha így fojtatják akkor könnyen a CCCP sorsára jutnak.

2012. okt. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!