Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bedőlt a Zeekrewards?

Bedőlt a Zeekrewards?

Figyelt kérdés
Próbáltam felmenni az oldalára és azt írja hogy nem elérhető. Felmentem az egyik zeekes fórumra ott azt írják hogy bezár a bazár? Nektek van valami infótok?

2012. aug. 17. 12:38
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Én egy hónapja raktam bele pénzt,pedig nekem is gyanús volt de mégis beleraktam,megpróbáltam ennyi volt.Az élet megy tovább.
2012. aug. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ne mond, hogy nem nem kerestél legalább 3 milliót? Nekem 1 hónap után 2,5 millió jött össze.
2012. aug. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

7. válaszoló, amit írsz az nem igaz! Annyi pénzt, 3 hónap alatt 0 befektetéssel nem vehettél ki! Hacsak nem 1000 embert szerveztél be ezalatt az idő alatt.

A kérdező kérdésére felelve pedig igen, itt a vége.

Ezt a levelet ma kaptam:


Sajnáljuk, de a legrosszabb hírrel kell szolgálnunk, amivel csak szolgálhatunk :


A ZeekRewards végleg bezárja kapuit : [link] A forrás, a felügyeleti szerv. honlapja )


A Zeek 2011 januárjában indult és több mint egymillió amerikaitól és külfölditól gyűjtött forrásokat. Amellett, hogy a Zeek megszegte a szövetségi törvényeket, azt ígérte a befektetőinek, hogy a nyereségének az 50%-át adja nekik vissza. A cég "csaló módon keltette azt a benyomást, hogy különösképpen nyereséges", miközben a kifizetések nem álltak összhangban nettó profitjával. Piramisrendszer nek megfelelően a kifizetések nagy része az új belépőktől származott."


Most pedig minden Zeekes nyissa ki az összes fülét, mert ezt mondta szó szerint a nyomozó szervezet vezetője, Stephen Cohen:


"A befektetők felé vállalt kötelezettségek drasztikusan túllépték a cég hozzáférhető pénzállományát, amiért nekünk gyorsan kellett lépnünk, hogy megmentsük a még meglévő forrásokat és biztosítsunk egy rendszerszerű és korrekt kifizetést a befektetőknek. ZeekRewards hamisan használta fel az internetben rejlő erőt és megtévesztette a befektetőket, elhitetve velük, hogy megszerezhetik a lehetőségét a pénzszerzésnek a következő nagy üzlettel. Valójában a pénzük csak a korábbi befektetőkhöz áramlott vissza."


Jöjjenek a részletek:


A rendszer az összeomlás küszöbére érkezett, ugyanis a múlt hónapban a cég bevett 162 millió dollárt és kifizetett 160 milliót. Tehát a befektetők épp csak megnövelik a kivétet, borul a rendszer. Mivel a benn lévő pontok gyarapodnak,ez az állapot heteken belül bekövetkezett volna (ha belevesszük a 30 dolláros extra lehúzást, akkor érthető, hogy ez mi volt, hiszen júliusban már csak így került egyenesbe a cég). A hatósági ember szerint ezért volt szükség azonnali beavatkozásra, hogy maradjon még valami pénz. Burks nem cáfolta meg a szervezet vádjait és együttműködik a hatós ágokkal. A SEC szerint a cég nagyjából 375 millió dollárt fizett ki eddig összesen és 225 millió dollárt tart 15 különböző amerikai és külföldi pénzintézetben a korábbi bevételekből. Ezeket a forrásokat most hatóságilag befagyasztották (a bíróság a SEC kérésére). Tehát nem igaz, hogy a bíróság kérésére maga a Zeek zárta le a gazdasági tevékenységét, hanem erre a SEC kérte a bíróságot hatósági döntéssel. Időközben Burks több millió dollárt "ürített le" (szó szerint idézem a cikket) a cégből és a családtagjainak is átjátszott legalább 1 millió dollárt a befektetők pénzéből. Burks beleegyezett abba, hogy lemond a vállalatban lévő érdekeltségeirő l és kifizeti a 4 millió dolláros büntetést. Továbbá a bíróság kijelölt egy végrehajtót, aki felügyeli a befektetők jóvátételét (ami még maradt a cégben).


Egyébként hozzátenném ez várható volt, bármikor bekövetkezhetett volna. Fél évvel ezelőtt is, most is, vagy akár egy év múlva.

2012. aug. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kockázat nélkül nincs hozam, aki induláskor beszállt, az viszont komolyat kaszált!
2012. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"10 millió Ft-ot vettem ki belőle és 10 dollárt fektettem be. Kevesebb mint 3 hónap alatt. Na ehhez mit szóltok. Amúgy jövőhéten már elérhető lesz, úgy, hogy nincs igazad."


Sok az elmebeteg.

Engem szórakoztatnak.

2012. aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Kockázat nélkül nincs hozam, aki induláskor beszállt, az viszont komolyat kaszált!"

Igaz.

Például Lendvai, aki befűzte a hazaiakat.

2012. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
lehet, hogy már keresik......... :-)
2012. aug. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Lendvai Tamás havi 20 milliót vett ki ebből. Az online webkonferenciáin is a Zeekrewardsos "hitelesített oktató" oklevelét mutogatta és több százan nézték. Ő neki egy szava nem lehet. Én is szerencsére "csak" 30 dollárt buktam, de van aki most tett be pár százezret... Egyébként mindenki vessen saját magára. Nem mondta senki, hogy ez egy 1000%-os üzlet, mert olyan nem is létezik...
2012. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Csak azért vett ki annyit, emrt talált annyi hülyét, aki maga alá tudott regisztrálni és kapta aprémiumot utánuk.

Azt ne mondd nekem, hogy a cég aukciókból tartotta fent magát meg abból fizette ki a pénzt, emrt körberöhöglek.

Min ahogy a vizsgálatban is írjáka cég bevétele azokbóla komplett idiótákból származott aki befizetett a zeeknek a több pénz reményében...


A minap kaptam egy üzetet arra, hogy egyáltalán lehet kivenni pénzt ebből az egészből?


Itt a válasz:


"Ha ingyenesként indultál és minimum nem vettél 10 bidet és nem fizetted ki a tagdijat nem is tudsz belőle kivenni."


Tehát az egész a lehúzásra épült terjedsz az igét, beszélj rá mindenkit, hogy ez milyen jó stb. Hogy aztán fizessen be és te kaphass utána egy kis részesedést.

2012. aug. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Zeekrewards végleg befejezte működését



Írta: Sanyi


2012. augusztus 18. szombat, 18:42


Amiről ma reggel mindenki értesülhetett, sajnos igaznak bizonyult: A Zeekrewards végleg befejezte működését és a cég forrásait, befektetett pénzeit zárolta az Amerikai Egyesült Államok Észak-Karolinai Bírósága a helyi Fogyasztóvédelmi Felügyelet jogi kérését követően. A cég elleni nyomozásba az amerikai hatóságok bevonták többek között a titkosszolgálatokat és az FBI-t is, a nyomozás már hetek óta igen aktív szakaszban zajlott a cég ellen, amelynek tulajdonosa, Paul Burks bevallotta a kihallgatáson, hogy cége meghamisította a felhasználók felé szánt adatokat és piramisjátékot folytatott. Burks együttműködést tanúsított a hatóságok felé, az általa eddig bevallottan elsikkasztott 11 millió dollárból 4 millió dollárt lefoglaltak a hatóságok a későbbi kártalanításra. Paul Burks és a Zeekrewards többi vezetője ellen a jelenlegi tényállás szerint hamarosan bűnvádi eljárás kezdődik sikkasztás és szervezett keretek között végzett csalás vádjával, amely hatalmas pénzügyi kártérítési követeléssel és akár 20 év börtönbüntetéssel is zárulhat a gyanúsítottak felé.


Mi az, ami jelen helyzetben aktuális a magyar résztvevőknek, akik pénzt vesztettek, netalán nyertek a program működése során?


Fontos tudni, hogy az FBI és az amerikai szövetségi hatóságok (titkosszolgálatok) megszerezték a Zeekrewards adathordozóit és átvették az irányítást a Rex Venture vállalat fölött (amely a Zeekrewards anyacége) tehát pontos adataik vannak a be és kifizetésekről minden résztvevőről.


Jelen állás szerint az eljárás hasonló lesz a 2008-as Madoff piramisjátékban lezajlott hatósági lépésekhez. Abban az esetben is a fogyasztóvédelmi hatóság tette meg az első lépéseket, amelyet a gyanúsított lakhely elhagyási tilalma majd az FBI általi őrizetbe vétele követett. Ezt követően kijelöltek egy hatósági megbízottat, aki felmérte a cég megmaradt vagyonát és elkezdődött a kártalanítási procedúra a bűnvádi eljárással párhuzamosan.


Magyar tagok forduljanak ingyenes tájékoztatás kéréséért a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének helyi ügyfélszolgálataihoz, akik jogi tanáccsal látják el a károsultakat a további teendőkről. Fontos tudni, hogy nagy valószínűséggel a kárigényeket a későbbiekben lehet majd benyújtani, amint az amerikai hatóságok biztost jelölnek ki a kártalanításhoz és megkezdődik a hivatalos kártérítés. A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéről szóló 2010. évi CLVIII. értelmében, 2011. július 1-jétől a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete mellett működő Pénzügyi Békéltető Testület rendelkezik kizárólagos illetékességgel nemzetközi pénzügyi viták rendezésében.


Jótanácsként adható, ha már kivettél pénzt a rendszerből, akkor azt ne jusson eszedbe elkölteni, hiszen az amerikai hatóságok kérhetik a későbbiekben ennek a pénznek a visszajuttatását a kártérítés végrehajtása során. Aki ezt megtagadja, az ellen akár bűnvádi eljárás is indítható az amerikai törvények értelmében, amelyet később az amerikai hatóságoknak bizonyítaniuk kell a magyar szervek felé is és ezt követően a megvádolt gyanúsított kiadható az Egyesült Államoknak az 1997-ben hatályba lépett kiadatási egyezménynek megfelelően. Fontos megjegyezni, hogy ez a visszaszolgáltatási kötelezettség mindenkire érvényes, aki pénzhez jutott a cég nyereségéből, de a nagyszámú résztvevő miatt igazi félnivalója csak azoknak lehet, akik több tízezer dollárhoz jutottak a cég pénzeiből eddig, tehát hivatalosan is bűnrészességet követtek el. Egyelőre nem tudni, hogy az eljárás eljut-e egyáltalán ebbe a szakaszba, de jogilag erre van lehetősége az amerikai hatóságoknak.


A kijelölt végrehajtó majd egyenlő mértékben fogja kárpótolni a károsultakat a cég még megmaradt és behajtható vagyonából, de ehhez hivatalos kárigény követelésre lesz majd szükség. Érdemes megjegyezni, hogy feltételezhetően senki sem fogja visszakapni a teljes veszteségét, jóesetben csak egy részéből lesz kárpótolva, előreláthatólag 2-3 év múlva.

2012. aug. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!