A munkáltató hány százalékban járul hozzá a bejáráshoz, utazáshoz?
A párom bejárása 108.000 forintba kerülne (vidékről vonatbérlettel Pestre).
Az érdekelne, hogy a munkáltató ennek hány százalékát fizeti? (86%-ról hallottam, de félek elhinni, tartok tőle, hogy csak urban legend...)
Köszönöm a válaszokat előre is!
Én úgy tudom, hogy 86%-ot lenne köteles fizetni.
De inkább felvesznek valaki közelebbit általában.
Az én munkáltatóm 0%-ot fizet a bejárásra.........
Ahh... az a baj, hogy Pesten dolgozott a férjem, de a kislányunk születése után leköltöztünk vidékre, ő ugyanannál a cégnél maradt, csak másik áruházban. De csak a gond van folyamatosan, a prémiumokat nem kapja meg ilyen-olyan indokkal, cseszegetik, mert pesti (ez miért baj, ha normális?!), szóval csak probléma van ott is. A pesti áruházba meg visszavárják.
Az itteni bérlete 42.000+2.000 Ft. Ebből 30.000-et állnak.
így van, egy fillért sem kötelesek fizetni
86%-ot fizethetnek adómentesen
azon felül adózni kell belőle
Bocsi mindenkitől, de KÖTELESEK fizetni. Méghozzá a bérlet vagy jegy árának 86 %-át. Külön rendelet van a munkábajárás költségtérítéséhez. Arra is, ha saját autójával jár be a dolgozó valamilyen okból.
Az más dolog, hogy akkor inkább helyi dolgozót vesznek fel, hogy ne kelljen a kötelezőt fizetni utánuk, pedig még költségként is elszámolhatják a könyvelésben.
Még a rendelkezést is belinkelem:
Jaj, de jó! Akkor olvasd el azt is, hogy kikre vonatkozik:
"1. § (1)1 A rendelet hatálya kiterjed a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) és a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény hatálya alá tartozó munkáltatóra és munkavállalóra.
(2)2 Jogszabály eltérő rendelkezésének hiányában e rendeletet megfelelően alkalmazni kell a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény, a bírák jogállásáról és javadalmazásáról szóló 2011. évi CLXII. törvény, a legfőbb ügyész, az ügyészek és más ügyészségi alkalmazottak jogállásáról és az ügyészi életpályáról szóló 2011. évi CLXIV. törvény, az igazságügyi alkalmazottak szolgálati jogviszonyáról szóló 1997. évi LXVIII. törvény, valamint a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996. évi XLIII. törvény hatálya alá tartozó munkáltatóra és munkavállalóra"
Tehát: köztisztviselő, hivatásos katona, rendőr, kormánytisztviselő stb... szimpla munkavállalóra nem!
Utolsó a jogszabályértelmezés nem az erősséged:)
Amit bemásoltál, azt bontsd is szét a helyes értelmezshez: A rendelet hatálya kiterjed a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) hatálya alá tartozó munkáltatóra és munkavállalóra.
Plusz azokra, akikre ez nem vonatkozik, a többieket is sorolja:)
VAgyis MINDEN munkavállalóra vonatkozik, nemcsak azokra akikre te hiszed!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!