Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ápolási dijra lehetek jogosult...

Ápolási dijra lehetek jogosult az Autizmus fogyatékosságom végett?

Figyelt kérdés

Nem tudom pontosan mely fogyatékosságban élők lehetnek jogosultak az Ápolási dijra 18 év felett. Akik tudnak dolgozni rész vagy teljes munkaidőben heti 5 munkanapon át, vagy azok jogosultak akik nem tudnak dolgozni azért kérdem valamire jogosult lennék még akkor igénybe venném azt is.


Legtöbb munkaképes fogyatékkal élő emberek többsége nagyon nehezen tud elhelyezkedni állásra, amint a képességüknek megfelelő álláshoz jutnak nagyon kevés műszakba osztják be őket. Mire kezd 1-2 év után jobban javulni az életminőségük addigra elküldik az állásukból.



2012. júl. 5. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

ápolási díjat nem te kapod hanem aki ápol

menj be a háziorvoshoz hogy küldjön és munka alkalmassági vizsgálatra és ha megállapítanak valamennyi százalékot kaphatsz rehabilitációs járadékot

2012. júl. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most én végigolvastam az autizmus wiki szócikket, hát ki tudja, lehet, hogy én is az vagyok :P Én mondjuk egyszerűen úgy magyarázom azt, hogy nem érdekel sok minden, hogy embertelen, undorító ez a mai világ. 30 éve nem voltak b.uzik, meg mintha kevesebb h.ülye ember is lett volna, a tévéből se csak a szenny ömlött. Ha ennek következtében én pl. nem nézek tévét, és így nem tudok eldiskurálni az emberekkel az aktuális valóságshowkról, akkor én vagyok a hibás...? :P Attól még dolgozni azt kell, a mai Magyarországon elég szar helyzetben vannak a segélyesek. Senkit nem érdekel, hogy mi a bajod, betegen is be kell menni dolgozni mert kirúgnak, és a többi. Ezt én alapvetően a világ, és nem a saját hibámnak tartom.


Talán neked is így kéne ezt felfogni. Persze, engem is zavar, hogy nem vagyok körülvéve annyi haverral, mint mások, akik könnyebben teremtenek kapcsolatot, de viszont ettől még nem érzek késztetést, hogy olyan emberekkel haverkodjak "csakazértis", akikkel nem akarok, meg olyan dolgokban vegyek részt, amik nem esnek jól.


Mondjuk jó lenne tudni, hogy téged miben akadályoz a betegséged, de attól, hogy nem minden kollégával találod meg a hangot, attól dolgozni még tök jól lehet, hacsak nem valami rendezvényszervező, MLM-es, vagy más rátukmálós, kommunikatív hülyeséget nyomatsz. Nekem, ha van is ilyen bajom, ez a munkában abszolút nem akadályoz.

2012. júl. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 válaszoló.

Az autitmus nem azt jelenti hogy nem érdekelnek az emberek téged😡😡😡

Hanem az egy idegrendszeri probléma és lécci olvas neki jobban vagy meny el egy autista suliba vagy rehabilitácios központba ahol autisták vanak és rá jössz hogy ez egy sokal komolyab probléma és nem anyibol áll hogy nem érdekelnek az emberek.

2019. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!