Várhatóan mi lesz a lefolyása a pénzrendszer összeomlásának?
Szeretném megtudni, hogy miként prognosztizálják a pénzügyi szakemberek a pénzrendszer összeomlásának a forgatókönyvét?
Köztudott, hogy a világ leggazdagabb emberei tulajdonában több quadtrilliárd dollár van. Ez azonban nem materializálható, mivel ennyi hitelt és államadósságokat soha nem lehet visszafizetni. Ez a pénz lényegében a bankrendszer által létrehozott, nemlétező pénzek kölcsönadásából keletkezett. A jelek egyértelműen arra utalnak, hogy a jelenlegi rendszer már nem tartható fenn sokáig és kiborul a bili, az emberek rájönnek, hogy sosem volt annyi pénz, amit előállított a bankrendszer saját magának, és megrendül a bizalom a pénz ilyen formájának létjogosultságában, mivel kiderül, hogy mindez csak hamis, játékpénz, amit a bankok csináltak a semmiből.
Ezért kíváncsi vagyok arra, hogy egy ilyen esemény után várhatóan milyen folyamatok fognak lezajlani, hogyan történik a pénz kivezetése, a jelenlegi bankrendszer felszámolása és miként létezhetünk a pénz utáni világban, milyen módszerek lesznek a helyettesítésére?
Két dolog:
1. Az adósság mindig jövőbeli pénzt jelent. Amíg lesz, aki dolgozzon, addig lesz visszafizetés. Ami mögött nincs fedezet, az esetleg a kamat. De ennyi erővel a hozzáadott értéket is hibáztathatnánk, hiszen valamiből több lesz úgy, hogy csak emberi tudást tettünk bele - ez pedig nem kézzelfogható dolog. Attól, hogy valami nem materializálható, még létezhet. A kamat felfogható úgy, hogy a pénz használatának ára. Az ember használatának is van ára, azon mégse akad fenn senki, hogy a munkáért jövedelmet kell fizetni, ami végső soron az ember munkájának megfelelő összeg - persze a tudásgazdaságban ez multiplikál! A tőke használata pont ilyen, ott is a semmiből teremtődik valami. A lényeg az egyensúly!
2. A pénz romlásával annak értékét mindig lehet módosítani, bevezetnek új pénzt vagy a régi értékén változtatnak. Így akármeddig lehet a pénzeket használni. A kérdés az, hogy a gazdaságban ennek ellenére felborul-e a mostani egyensúly. Kisebb egyensúlytalanságok vannak, ezeket hívják válságoknak, bizonyos közgazdászok szerint ezek ciklikusak, néhányak szerint pedig egyre gyakoribbak lesznek (ami részben köszönhető az információtechnológia gyors fejlődésének).
Ez még odébb van. Van még ugyanis tartalék a rendszerben. Először tönkre teszik azoknak az országoknak a gazdaságát, akik nem hódoltak be és rendben van a pénzrendszerük. (Terrortámadások, pénügyi manőverek, stb.)
A második fázis, amikor kezd kibukni a dolog és az emberek nem tudnak lenyelni több adót, a gazdaság erőteljes hanyatlásba kezd. Ekkor katonai diktatúra lesz, mint észak kóreában. Nem lesz semmijük sem az átlagembereknek, lényegében mindenki rabszolgasorsra jut, viszont a hadsereg fenntartja az erőszakot. Hitler németországa kismiska lesz ehhez képest. Cserekereskedelem, statárium, iszonyatos népirtás.
Aztán a harmadik fázis, amikor a föld lakossága már ismét normális szintre esik, visszajön az arany alapú pénzrendszer, egy fenntartható, de minimális fejlődéssel.
Ez lassan fog csak beállni és iszonyat sok szenvedéssel és áldozattal érhető el.
Ha jól értelmezem az írásod, Te egy globális, az egész világra kiterjedő összeomlásra gondolsz. Véleményem szerint az nem fog bekövetkezni. (legalábbis nem ennek az istennek az idejében) Persze vannak mozgalmak, amik arra ösztönzik az embereket, hogy tegyenek érte. Zeitgeist. Ha érdekel nézd meg a filmet.(vagy már láttad?) Az írásodból arra következtetek. Leírás a mozgalomról: [link]
Ha jól emlékszek a film 2. részben van az, hogy mi lesz utána. Nagyon szép, nagyon jó...csak éppen nem kivitelezhető. Egyetlen okból: az emberek sehol a világon nem így gondolkodnak, nem ilyen a hozzáállásuk. Ezért nem lett és nem lesz kommunizmus soha, sehol.
Kedves Smartguy86!
Itt most nem kisebb egyensúlytalanság van, hanem totális.
A világ összvagyonának 99,9%-a tíz-tizenöt ember kezében összpontosul. Az ő vagyonuk főként az államadósságok és cégek hitelei. Ezeket nem fogják tudni soha materializálni, még munkában és tudásban sem, mert olyan hatalmas összeg, ami sosem létezett. Több quadtrilliárd dollárról van szó! Ennyit nem lehet kisebb válságokkal elértékteleníteni.
Már jelenleg is az átlagemberek munkájának kb. háromnegyede arra megy, hogy ennek a 10-15 embernek a vagyonának a kamatait próbálja ledolgozni, de mint látjuk nem sikerül. A kamat nem egy jogos dolog, a pénz nem termel, csak a gép, az ember termel. Ez nem egy fenntartható folyamat, egyértelműen összeomláshoz fog vezetni. (Egyesek szerint idén december 21.-én fog ez bekövetkezni, de szerintem később, mert túl birka a nép, lehet még szorítani.)
A pénz maga nem termel, de a pénz eleve adósság. Ha valaki tőkét tesz egy vállalatba és az a vállalat emiatt hozzáadott értéket tud termelni, akkor az a tőke termelt.
Az meg nem egyensúlytalanság, hogy kis % kezében nagy összeg van. Ez ezer éve is így volt. Ez a természet rendje, a Pareto eloszlás megtestesülése!
Egyensúlytalanság alatt olyan dolgokat értek, mint amikor kicsúszik a pénzkínálat szabályozása a nemzeti bankok kezéből, mert nem vettek észre bizonyos tendenciákat.
Pénz nélkül valószínűleg nem működne a világ. Erre a legjobb bizonyíték az, hogy most van pénz! Mert valaki a termékét cseréli pénzre, valaki a munkaidejét. Ha nem lenne pénz, akkor a munkaidőt kéne termékre cserélni, ami ugyanoda vezetne - egyik termék több munkába kerülne, mint a másik.
A kamat is kitermelődik egyébként - a jövőbeli munkádat adod a kamatért. A kamat egy határidős ügylet lényegében. Az egyensúly csak annyiból fontos, hogy mennyi kamat az, ami kitermelhető az emberek által. 2008-ban azért indult el a válság, mert olyan emberek is vállaltak kamatfizetést, akik utána nem tudták azt kitermelni. De ez a szabályozás ÉS az emberek hibája volt egyszerre. Az embereké is, mert ők nagyobbra vágytak, mint amire képesek voltak. Ez az emberi természettel jár együtt!
Egyébként meg ki mondja meg, hogy a hitelpénzt ki hogyan fizeti vissza? Vagy ki mondja meg, hogy az ember vagy a gép munkája mennyit ér? Ha vissza kell fizetni a hitelpénzt+kamatot, akkor miből gondolod, hogy pusztán a hitelpénz (tőkerész) visszafizetése jogos, de a kamaté nem? Miért jogos az, hogy valaki pont a minimálbért keresi? Miét nem kevesebbet? Miért nem többet? Ennyi erővel lehetne azon agyalni is, hogy miért annyit ér az ember munkája amennyi? Ez ki mondja meg? Itt nincs egyensúlytalanság?
A pénzrendszer bonyolult, de pont azért találták ki, hogy megteremtse az egyensúlyt - a kereslettel és kínálattal, és a többi közgazdasági vívmánnyal. Azelőtt mi adta valaminek az értékét? Gyanítom, hogy hasra pacsi...
Smartguy86! Azon túl, hogy amit írtál, már nem az eredetileg kiírt kérdésre a válasz, több sebből is vérzik. Először is, a pénzrendszert már rég nem az államok kontrollálják, hanem egy magánkézben lévő vállalatcsoport. Ők irányítják a kormányokat és kényszerítik bele a döntésekbe, az emberek kizsákmányolásába.
Nézz végig egy termelési folyamatot, hogy hol mennyi az adó benne. A végén kb 80-90% lesz a végeredmény, ellentétben a középkorral, ahol volt egy tized adó az egyháznak, egy tized bérleti díj pedig a földesúrnak.
Most az emberek a munkájuk 80%-át kvázi odaadják 10-15 embernek csak azért, hogy nyilvántartsák a vagyonokat (mert ez már rég nem pénzrendszer), hiszen a pénznek nincsenek aranytartalékai. Ez már nem arról szól, amit leírtál, nem úgy működik, csak elhitetik az emberekkel. És amint látom te is elhiszed, mert ezt sulykolja belénk a média. Van alternatíva, és remélem hogy még időben észbekap az emberiség, és eltörli ezt a mindennél gonoszabb és pusztítóbb ideológiát, még mielőtt a harmadik világháborúhoz vezetne.
Ugyan már. Vállalatcsoport? Miféle összeesküvéses sületlenség ez? Még ha így is lenne, miért lenne az jó bárkinek, ha káoszba és anarchiába torkollana az egész?
Az adók meg nem azért vannak, mert sok a hitelpénz a gazdaságban. Hanem azért, mert az emberek vágynak a jóléti államra. Ha nem lenne adó, akkor milliókba kerülne egy életmentő műtét, és a szemetet se vinné el senki a kukádból, hanem neked kéne elvinni valahova. Most ne gyere nekem a korrupcióval, mert annak ellenére is megkapod a szokásos juttatásokat, szolgáltatásokat az államtól. Van, ahol nem kapják meg még ezt se. Van ahol meg adót se kell fizetni. De ez ennél bonyolultabb kérdés, mintsem rásüssük, hogy X vagy Y tehet róla. A világon semmi nem egyforma, egyik ország se ugyanolyan történelemmel és gazdasági adottságokkal rendelkezik.
És amúgy mi lenne az a jobb megoldás? A Venus projekt? Az a kommunizmus újra feltalálása. Miből gondolod, hogy működne? Tegyük fel, hogy elkezdünk pénz nélkül élni. Te lelkes vagy, dolgozni járnál. De van aki még most a pénzrendszerben se hajlandó dolgozni. Akkor hirtelen több milliárd ember számára lenne ingyenes a te munkád gyümölcse, te güriznél, míg más a napot lopná de azért alanyi jogon járna neki minden. Vajon meddig lennél olyan lelkes?
Az ember ilyen. Szomorú, tudom, de kell neki az ösztönzés. Másképp nem megy. Lehet, hogy hosszú évek után lenne valamiféle változás az emberek egy részében, de azt nem érné meg senki, kitörne a háború, ölnék egymást, és megint be kéne vezetni a szabályozást, a törvénykezést, a büntetés végrehajtást és persze a pénzt...
De ha van jobb ötleted, akkor senki nem gátol meg, nyugodtan publikálhatod, akár itt is és majd a jövő társadalma eldönti, hogy életképes-e.
De ez a mindenki egyenlő, ez halálra van ítélve. Pont azért, mert senki sem egyenlő. Van aki okosabb, van aki ügyesebb, van aki szorgalmasabb, stb... A kommunizmus ebbe bukott bele. Jelenleg a pénzrendszer a legjobb alternatíva, mert működik. Nem azért, mert ezt verik belénk.
Valóban nehéz elhinni, hogy ez van, de az emberek 99%-ánál sikeres az agymosás. Ld. előző hozzászólásokat.
De a valóság attól még valóság, mégha ezt ügyesen leplezik és az emberek saját érdekeinek fogják fel azt, ami valójában a saját büntetésük.
A vége pedig hogy mi lesz? Egyértelműen egy világháború, ami először csak gazdasági szinten indul, utána fegyveresen. És nem úgy ahogy az első kettő, mert ezt az országok a saját lakosságuk ellen fogják vívni.
Viszont a tény igaz, szó sincs semmiféle összeesküvéselméletről, csak akik ebben élnek, ebből élnek, azok még itt is el akarják hitetni másokkal, hogy nem úgy van, a pénzrendszer az államok kezében van és szó sincs semmiféle pénzoligarchiáról. Pedig ez a piramisjáték igenis létezik.
Ezt még érdemes megnézni:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5IOlI..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!