Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen és hogyan működik a...

Milyen és hogyan működik a kettős pénzrendszer?

Figyelt kérdés

Én arra gondolok amikor az államnak kettő devizája van, pl.első a forint és a helyi pénznem(ek).Ha jól tudom már vagy négy országnak is van ilyen, Kina,Argentína stb.

Ha fő deviza "gyengélkedik" akkor a helyi pénzek az erősebbek(és azt használják), majd fordítva, és úgy tudom több féle modell van.Sok gazdasági szakember azt mondja könnyebb lenne kilábalni a válságból ha létezne ilyen.Pl. nemrég az egyik ellenzéki párt//nem nevezem meg mert nem politikai kérdés// vezére vetette fel Magyarországon,hogy szükségünk lenne ilyenre.

Szóval hogyan működik a rendszer,hány változata van a világban?


2011. okt. 6. 13:33
 1/1 anonim ***** válasza:

sajnos érdemben nem tudok hozzászólni, mert nem ismerem a meglévő dual rendszereket, viszont kétlem, h működnének, hiszen a XvI században született ún. Gresham-törvény is erről szól.

Már az ókorban észrevették, ha egyszerre 2 pénz van forgalomban, akkor a rosszabb pénz kiszorítja a jót, azaz a rosszabb pénzt használják fizetésre, a jót (az erőset) pedig felhalmozzák (megtakarítják bízva abban hogy annak értéke tovább nő)

2011. okt. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!