Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő? Feljelentés?

Mi a teendő? Feljelentés?

Figyelt kérdés
Édesanyám kiadta egyik lakásunkat szobánként Bp-én és most a napokban 1,5év után az egyik lakó aki bérelte a szobát szó és fizetés nélkül lelépett.Van elmaradott tartozása is összesen 78ezer ft-vel tartozik.Voltunk a bérlő családjánál vidéken,de őt nem tudtuk elérni csak a szüleivel beszéltünk,akik állitólag nem tudnak róla és ennyivel lezárták.Anyum irt egy papirt a bérlőnek cimezve,hogy 8napon belül,ha nem fizeti ki a pénzt egyéb szankcióhoz folyamodunk.Szerződést nem irtak,mert anyum nem akart az apeh miatt mivel nem akarta,hogy adóznia kelljen,mivel ő vállalkozó és 1cégnél könyvelő s több mellékállása is van..bár ez nem lényeges..

2012. jún. 11. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Feljelenteni nem tudjátok őt, ha nincsen szerződés, mert nagy eséllyel bemárt cserébe a NAV-nál, akkor meg több büntetést rátok vernek, mint amennyivel az albérlőtök valaha is tartozott. Ha feketén adtok ki lakást, akkor ennyi kockázati tényezővel sajnos számolni kell. Végül is ha a többi lakó rendesen fizetett, akkor még mindig nyereséges a biznisz, nem érdemes emiatt szívbajt kapni.
2012. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2012. jún. 11. 20:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Jót röhögtem :D. Nincsen szerződés. Innentől kezdve semmit sem tudsz tenni ! Ha jelenti a NAV-nál behajtják rajtad.
2012. jún. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyik csaló feljelentené a másikat. Szép...
2012. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

eszetekbe ne jusson ugrálni!!

a házat is elviszi a büntetés, ha kiderül, hogy feketén adjátok ki évek óta...

2012. jún. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
uuh ez ilyen komoly utolsó?:( anyám ugrálna...én hagynám a egészet...
2012. jún. 14. 13:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd... behajtják az összes adóhátralékot (akár évekre visszamenőleg is), plusz kaptok egy marha nagy büntetést.

Tudom én, hogy majd' mindenki így csinálja, de konkrétan adót csaltatok (üzletszerűen, de erről egy jogász tudna többet mondani)

Emellett:

"mivel ő vállalkozó és 1cégnél könyvelő s több mellékállása is van" - kell az neki, hogy az adóhatóság úgy rendesen utánajárjon a dolgainak?

Anyud tudja, mit csinál, de én a helyében nem kísérteném a szerencsét.

2012. jún. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó köszönöm a választ...én is úgy vélem,hogy hagyni kéne a dolgot,mert ebből csak baj lesz.
2012. jún. 16. 01:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!