Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ajándékba kapott csomagra is...

Ajándékba kapott csomagra is tehetnek vámot?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem küldött a családunk részére egy csomagot, 75 USD-ért adták fel, kb 245 USD az értéke.

A múlt héten érkezett értesítés, hogy megérkezett a csomag. Felhívtam a Magyar postát a megadott telefonszámon. Ekkor még azt hitték, hogy rendeltem valamit, mely esetben nem óckodnék a vám fizetésétől, de közöltem, hogy ajándékba kapott csomaról van szó. A hölgy azt mondta, hogy rendben, ezesetben a külföldi rokonnak kell ajándékozási nyilatkozatot tennie, amelnyek tartalmaznia kell a csomag értékét, hogy mi van benne és hogy AJÁNDÉKról van szó és nem szeretné, hogy bármit is fizessünk érte. Külön megkérdeztem még, hogy angolul vagy magyarul írjunk a vámkezelésnek (közvetetten segédkeztem volna benne a rokonomnak, mivel nem tud magyarul). A hölgy azt mondta angolról van szó, nem lesz gond.


Meg is írta az uncsim nekik a levelet, magyar választ kapott rá. Kértek csomagszámot, majd hogy állapítsa meg az értékét, tételesen írja le mi van benne, stb. Azt az egészet méltatlannak tartottam személy szerint, mert én fordítottam le, amit nekem küldtek volna meglepetésként ajándékként.


Az egész múlt hét ezzel telt, a magyar levelet fordítottam az uncsimnak (mégsem pontosan fordít a webes fordító).


Már azt gondoltuk minden rendben, erre ma megkérdezem a kedves ügyintéző hölgyünket, hogy hol tart az ügy.


Erre a következő válasz érkezett:

T. Cím !

Küldeményét a vámhivatal vámkezelte 11.815 Ft. 1.220Ft. Díj terhel, és a mai napon postáztuk.

Üdv..Szabóné


Ha valaki tudja értelmezni esetleg, akkor most ezt a két értéket összeadjam, vagy válasszak esetleg?:D


Persze megkérdeztem a tisztelt Szabónétól is, de ma már nem méltatott válaszra.



Tudna nekem valaki abban tanácsot adni, hogy ajándékba küldött postai csomag esetén jogosan kérnek-e tőlem vámot?


Előre is köszönöm, aki elolvasta és tud érdemben is segíteni!



2012. máj. 22. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk több ajándékcsomagunk jön be az országba, de a tapasztalat az, hogy hasráütés szerűen vámkezelnek.

Sokszor azt sem kezelik le, amit le kell. Sokszor azt is lekezelik amit nem kéne mert 24 dollár alatt van, csak nem hiszik el az értékét. Szerintem ne foglalkozz vele, az a cikki amikor vámolás közben elvesztik a csomagot, sajnos sokszor előfordul.

2012. máj. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 22. 22:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Azért leírom, végül a két érték összegét kellett kifizetnünk.
2012. máj. 23. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!