Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Amerikából egyszerre mennyit...

Amerikából egyszerre mennyit lehet vám nélkül rendelni?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy több mindent szeretnék és a postaköltségen szeretnék spórolni.


Ruhákról lenne szó, tehát nem nagy csomagok.


2012. máj. 18. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
20 dollár, de nem mindig nézik, átcsúszhat, ha nem, akkor még 27% ÁFA, merthogy EUn kívüli ország...
2012. máj. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem tudom...

És ha netes fizetéssel rendelem meg a terméket, akkor majd rajtam akarják az ÁFÁt behajtani vagy hogy működik ez ?

2012. máj. 18. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az elsőre. Sztem még életében nem vett semmit külföldről.

Volt már hogy 220$ értékben rendeltem és ebben nem volt benne a szállítási költség és minden cécó nélkül átengedték a vámon. ÁFÁ-t akkor kell fizetni ha forgalomba hozzák. Ezért hívják általános FORGALMI adónak. Ha úgy látják hogy nem áll fenn a gyanú hogy forgalmazási célból vettél árut, akkor nem tesznek rá áfát. Ehhez elég nagy mennyiségnek kell lennie. Én pl egyszer vettem 80 db szilikon órát és még arra sem vetettek ki semmilyen adót.

10 000 Ft az semmi. Nem kell rajta parázni.

2012. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor ne hallgass rám, ennyit tud a dolgokról a kedves hozzászóló, (és sokat vásároltam EU-n kívülről, jellemzően HonKongból, mindig bekalkulálom bukok-e, igaz egyszer sem kaptak le), de itt a VPOP hivatalos oldala (ekkor még 20% volt ÁFA):


Áfa, vám, szállítási költség után is

Általános forgalmi adót minden, az unión kívüli országból rendelt áru után fizetni kell. Ezt úgy kalkulálják, hogy a termék árára előbb kerül rá a vám, és a vámmal növelt összegből számolják a 20 százalékos áfát. Bonyolítja a helyzetet, hogy a vámnak nem csak a termék ára lehet az alapja, hanem például a szállítási vagy postai költség és a biztosítási díj is. Ez utóbbiakat nevezik vámértéknövelő tényezőknek. Egyszerű példa szerint, ha egy eszközt vásárolunk az Egyesült Államokban, amelynek az ára 90 ezer forint, a szállítási-postai költségek további tízezret tesznek ki, és aminek mondjuk 3,5 százalék a vámja, akkor 24 200 forintot kell utána közteherként befizetni (3500 a vám és 20 700 forint az áfa). A vám mértékét a számla alapján állapítja meg a vámhatóság, ám bekérik a megrendelőlapot és a fizetésről (netes vásárlás esetén az átutalásról) szóló igazolást is - elkerülendő, hogy olcsóbbnak tüntethessék fel a terméket, mint amennyibe ténylegesen került. Irreálisnak tűnő árkülönbség esetén az is előfordulhat, hogy egyszerűen megnézik azt a weboldalt, ahonnan a terméket megrendelték.

2012. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!