Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A tgyással, gyessel, gyeddel...

A tgyással, gyessel, gyeddel kapcsolatosan szeretnék kérdezni. Voltam személyesen is érdeklődni, de még mindíg nem tiszta! Hogy tudom megoldani, hogy járjon nekem is tgyás, illetve gyes, gyed?

Figyelt kérdés

Most,még csak 6 hetes terhes vagyokk,decembereben fogok szülni.2009-től számítva a biztosítási jogviszonyom biztosított.Folyamatosan dolgoztam 2011 júliusig,majd egy hónap passzív táppénzen voltam,és augusztus óta munkanélküli vagyok.Még tart a munkanélkülim május 25.-ig.Most május 2.-án megyek dolgozni,a baj viszont az,hogy határozott idejű a szerződésem,ami augusztus 31.én jár le.Valószínű,hogy nem fogják meghosszabbítani.A négy hónapban kell kitalálnom valamit.

Hallottam valami 42 napról ami alatt nem baj,ha nem vagyok biztosított,ez igaz?Illetve a munkanélkülimből fel nem használt napokat ( Kb 24nap) felhasználhatom ha megszűnt a szerződésem?Vagy jár négy hónap ledolgozott idő után még valahány nap munkanélküli?

Arra gondoltam,hogy augusztus 31-e a munkaszerződésem lejárata után,felhasználnám a 42napot.Ennek végén okt 12.e lesz. Majd bejelentkezem a munkaügyi központba a meg maradt 24 napomra.ennek végén kb nov 5-e lesz.Majd egy ismerősőm bejelentene 4 órába a boltjukba szülésig.(Bár még ezt nem hoztam nekik elő,de remélem megteszik értem ha így összejöhet az egész.)Viszont ha megteszik akkor nekik mit kell fiztniük utánnam?Mennyi káruk lesz abból,ha bejelentenek a boltjukba?

Ezt meg lehet így csinálni?Ebben az esetben jogosult lehetek tgyásra?Ha igen,akkor melyik időszakból számolják ki az összeget?Segítsetek kérlek!Kétségbe vagyok esve?


2012. ápr. 26. 14:03
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%

Szia!

Én úgy tudom, hogy azt nézik, hogy a szülést megelőző 2 éven belül volt-e 365 nap munkaviszonyod. Ha volt, jogosult vagy TGYÁS-ra és GYED-re. Ezek összegének alapja a szülést megelőző évi - tehát Neked 2011. évi - jövedelmed.

Ezek alapján nem az számít, hogy a szüléskor munkaviszonyban állsz-e...

Egy kicsit később lesz időm rá és kiszámolom Neked! (Munkaügyes voltam, vagyok és kismama. Körbe jártam már a témát. :-))

2012. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Ja! Leírnád a pontos dátumokat!? Munkaviszonyok tól-ig, munkanélküli tól-ig. Összegeket esetleg, ha nem gáz...
2012. ápr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
szüles előtti 2 éveben kell 1 év biztositási jogviszonynak lenni. ez nem baj ha nem folyamatos,a lányeg h meglegyen az 1 év. ha lejár a tb-d-mert nincs munkahely aki fizeti,magadnak kell fizetned,mert akkor a szülés sem lesz ingyen. ha minden oké,akkor jár minden. összeget átlagolnak,úgy kapod: átlagkereseted 70%-a a bruttó,abból vonnak ezt-azt. amit irsz sztem elég macera,mert ha bejelentenek,akkor csomó mindent kell fizetniók utánad,neked sem érné meg. szeptembertől fizesd magadnak a tb-t,akkor biztositott leszel a szülés idején, az 1 év meg alapból meglesz,vagyis a tgyás és a gyed is meglesz.
2012. ápr. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
A lényeg legyél biztosított. Hiába van jövedelme 2011re,ha szüléskor nem bíztositott! Biztosított akkor vagy,ha munkanálküliről mész szülni,de akkor maradjon bent 2-3 napod a tgyás és gyed között,mert ha a 168nap lejár akkor 169dik napon jelentkezel munkanélkülire mondjuk 4 nap múlva megszünteted,s akkor mész gyedre. Ha bejelent az a boltos az is jó ötlet! 2hete jártam meg a munkaügyi központot,azért tudom ennyire!
2012. ápr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
Hiába fizeti magának a tb-t,az csak arra lenne jó,hogy ingyen megkapja az eü ellátást,onnan nem mehet tgyásra se gyedre! Csak gyesre!!
2012. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon aranyos vagy!

2009 márciustól 14.-től dolgoztam 2011 augusztusig 24-ig.E közben volt egy hosszabb táppénzem 2011januártól-2012 augusztusig.(Épp ezért küldtek el.)

2011augusztus 25.-től vagyok munkanélküli a mai napig is.

Igaziból az érdekelne még nagyon,hogy az a megoldás amit leírtam jó lehet-e ahoz,hogy megkapjam a tgyást?Ha bejelent az ismerősőm a boltjukba,utána szülési táppénzre kell mennem?

2012. ápr. 26. 14:20
 7/19 anonim válasza:

Bocsika!

Lehet, hogy jobb, ha Te próbálod kiszámolni. Túl sok adatot kér. Regisztrálj a www.szuloklapja.hu weboldalon és ott van kalkulátor arra is, hogy jogosult vagy-e és arra is, hogy milyen összegben.

Regisztrálni muszáj! Segíteni lehet,hogy tudok a számításban...

2012. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
14%
Hm... A hosszú táppénz az baj... úgy szerintem nincs meg a 365 nap. A táppénz nem számít bele.
2012. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Tegnap nálunk a városban a kormányablakba azt mondták bele számít.Én már tényleg nem értem mi van?
2012. ápr. 26. 14:45
 10/19 anonim ***** válasza:
44%
beleszámit a táppénz,és igen kap attól még h pár hónapig magának fizeti a tb-t mert 2 év alatt kell 1 évnek lenni
2012. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!