Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21-triszómiával kapcsolatosan...

L.Zsoltné kérdése:

21-triszómiával kapcsolatosan kérdeznék?

Figyelt kérdés

4 egészséges gyermekem van 5 ik el vagyok várandós.

a 14 hetes Ultrahang szerint a BPD:30 mm CRL: 85mm FL: 15mm volt azt mondták az ultrahangon durvább rendellenesség nem valószínű.

19 hét UH BPD:46mm FL:30mm HL 29 mm -"- .

Szerintetek van okom aggodalomra.

AZ anya életkor alapján a 21-triszómia kockázata 1/132 pozitív.

A mért szérum alkotok koncentrációinak együttes eloszlása alapján a 21-triszomia kockázata kisebb mint 1/10 000.

A mért szérum alkotók koncentrációinak együttes eloszlása és az anya életkorának figyelembe vétele a 21-triszómia számított kockázata kisebb mint 1/10 000.


Ha valakinek volt írja le a tapasztalatait.



2011. nov. 16. 14:20
 1/4 anonim válasza:

Nekem a következő eredményeim voltak:

Az anya életkora alapján: 1/403

A mért szérumalkotók koncentrációinak együttes eloszlása alapján:1/111

A kettő kombinációja: 1/91

A genetikai ultrahang alapján nem látszott semmiféle eltérés, de az orvosom javaslatára megcsináltattam a magzatvíz vizsgálatot. Csak akkor tudtam megnyugodni amikor 4 hét után kezemben tartottam a negatív leletet.

37 hkm

2011. nov. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ennél a meghatározási arányoknál a kisebb aránypár vagy a nagyobb arány a jó .

pl: 1/132 pozitív.

A mért szérum alkotok 1/10 000 hez.

A mért szérum alkotó koncentrációjának együttes eloszlása és az anya életkorának kisebb mint 1/10 000.

melyik aránylásnál jobb a valószínűsége hogy égéseges a magzat

2011. nov. 16. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem Kérező, nincs okod az aggodalomra! Főleg, hogy már 19hetes UH adatod is van, addig nem mondták a dokik, hogy bármi egyéb vizsgálat- pl a magzatvízvétel indokolt lenne-e?

Nekem picim 18+5hetes adata bpd: 46mm, fl 28mm - szóval szinte egyforma ez is.

Nálam a down kockázat aránya- szérum és anya életkora: 1:3350- de erre azt mondták, hogy nagyon jó eredmény, abszolut negatív. Szóval a tied is biztos tuti.

Másfél éve a második gyerekemnél nekem is 1:10000volt az értékem- ott fel sem merült bármilyen genetikai tanácsadás vagy semmi egyéb vizsgálat.

Nyugi, biztos minden oké nálad!!

Gratulálok az 5.gyermekhez! Terveztétek? Csak azért kérdezem, mert ritka már az ilyen nagy család.

Én a harmadikat várom, de azt hiszem többet nem is szeretnék. :)

2011. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez az eredmény jó! A kockázat nagyon alacsony, magyarul minden 10 000 babából egy lenne beteg. Az életkor miatti kockázat valószinű azért magas mert betöltötted a 35 évet, és e fölött az életkor felett minden évben egyre nagyobb a kockázat. (papirpon) Nyugi minden rendben, szép babavárást!
2011. nov. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!