Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vércsoporttal kapcsolatosan...

Vércsoporttal kapcsolatosan valaki? Mit jelent? SOS?

Figyelt kérdés
Ellenenyagszűrés eredménye: pozitív Direkt Coombs vizsgálat: negatív. Egyéb vörösvérsejt antiigének: C+E-c-e+K Mit jelentenek? Jövő hétre vagyok kiírva.
2011. márc. 17. 19:23
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Az én vérem 0Rh pozitív a páromét sajnos nem tudjuk.
2011. márc. 17. 20:00
 2/21 anonim ***** válasza:
Ha te pozitív vagy nincs mitől félned.A negatív vércsoportú kismamáknál lehet probléma összeférhetetlenség miatt,de arra is figyelnek menet közben,és szülés után adnak szurit.
2011. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Pozitívaknál is lehet gond, ez tévhit, hogy csak a negatívoknál okozhat gondot az ellenanyag... Viszont neked nem kell aggódnod, ezek semmi bajt nem fognak okozni, ártalmatlan mindegyik. Úgyhogy nyugodj meg ezzel kapcsolatban, és koncentrálj szépen a szülésre!:)
2011. márc. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen a vérem, ez a te és a babád egészségére semmilyen rossz hatással nincs. Csak választott vért kaphatsz, így be fog készülni a doki a szülésre, hogy legyen olyan vér ami neked megfelelő.... Azért jelezd neki ezt az eredményt, nehogy figyelmen kívül hagyja, mert abból ha nem jó faktorszámú vért kapsz lehet kisebb galiba.

Ellenanyagot termelhet a véred csak úgy spontán a terhesség miatt, vagy egy korábbi esemény miatt ha mondjuk kaptál vért.... Nincs baj, nekem ugyanilyen a vérem :)

2011. márc. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ha nincs választott orvosom kinek jelezzem ezt az eredményt? Vagy ha megyek szülni, akkor ott mutassam meg mindenképp ezt az eredményt? Segítsetek!!! Köszi
2011. márc. 19. 14:53
 6/21 anonim ***** válasza:
Mikor szülni mész,úgyis viszed az összes leletet,mert kérik.Akkor látni fogják.
2011. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nekem van és volt is fogadott dokim, de szülés után szóltam neki, hogy volt ellenanyag a véremben. Megnézték a papírjaimat (úgyis elkérik a leleteket, amikor felvesznek), és közölték, hogy nincs vele teendő. Úgyhogy szerintem is szólj majd, az a biztos.
2011. márc. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Ma megyek a védőnőhöz, ebben ő is tud segíteni?
2011. márc. 21. 10:45
 9/21 anonim ***** válasza:
Igen a védőnő is fogja tudni! De semmiképpen sem szülés után szólj!!! Nagy valószínűséggel nincs semmi teendő majd, de minden esetben szülés előtt felkészülnek a választott véredből... Azért fontos, mert ha vért kell kapj, bizonyos faktorszámút nem kaphatsz. Nehogy szülés után szólj, mint az előttem szóló, mert ha rossz vért kapsz akkor nagyon necces feldolgoznia a szervezetedmek. Persze nem ebből kell kiindulni, nyilván jó eséllyel nem lesz semmi gond!!!! És nem kell vért kapnod.
2011. márc. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia nekem pozitív volt az ellenanyagom, B negatív vagyok. Vastag piros filccel ráírta az orvos a kiskönyvem külsejére, és többször keltett mennem vércsoport vizsgálatra. Ennek tényleg csak a császárnál van jelentősége, csak azt nem értem, hogy ha csak választott vérrel transzfundálható az ember lánya, akkor azt sürgősségi vérátömlesztésnél hogy oldják meg? Na mindegy. A leleted végére nincs odaírva, hogy csak választott vörösvértesttel lehet vérátömleszteni? Mert nekem mindegyiken ott volt megjegyzáskánt.

A babádnak baja nem lesz ettől, max besárgulhat úgy tudom. Én csak egy injekciót kaptam szülés után a fenekembe.

Egy a lényeg: ne aggódj, mert ez tényleg nem nagy dolog.

2011. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!