Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen lenne a világ pénz nélkül?

Milyen lenne a világ pénz nélkül?

Figyelt kérdés
Írd le a véleményed!

2012. ápr. 25. 10:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
rettenetesen kenyelmetlen lenne a csere kereskedelem.
2012. ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
Pocsék, megállna az élet. Nincs kedvem addig házalni, míg valaki elcseréli a 3 disznót, a két kenyeret, egy kiló használt vasat az általam vágyott autóra.
2012. ápr. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%

És ha nem lenne cserekereskedelem sem, akkor rettenetesen igazságtalan is lenne. És borzasztó szegényes körülmények között élnénk. A pénzben az a zseniális, ami a jó jogszabályban is. Hogy használatukkal azonos az egyéni érdek és a közérdek.


Mutatom:


Pénz: az az érdekem, hogy sokat dolgozzak, és sok pénzem legyen, és a köznek is az az érdeke, hogy én sokat dolgozzak, és sok elköldendő pénzem legyen.


Jog: az az én érdekem, hogy ne lopjak, és ne üljek a börtönben, és az a köznek is az érdeke, hogy én ne lopjak, és ne kelljen engem eltartani a börtönben.


(Példa az elcseszett jogra: végtörlesztés. Az én érdekem, hogy végtörlesszek, mert olcsó, szembe megy a közösség érdekével, aki megfizeti ennek az árát.)


Ha nem lenne pénz, és mondjuk egy boldog nagy kommunizmusban élnénk, az lenne az én érdekem, hogy ne dolgozzak, csak élvezzem az ingyen gyümölcsöt. A köz érdeke pedig pont az lenne, hogy én dolgozzak, de ne vegyek ki túl sokat a közösből.


Szóval kell a pénz, kellenek a társadalmi szintek, ugyanis az emberek is különböznek. Nincs már igazságtalan "rossz helyre születtem", amióta szabad vállalkozás van, és bárki vállalkozhat, nem lehet másra fogni a személyes sorsunk alakulását. Magyarországon legalábbis...


(Na, gondolom most kinyílt a bicska pár éretlen személy zsebében, akik még mindig előszeretettel hibáztatnak mást, és repülnek a piros kezek..:)

2012. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

10.55-


Nem értek veled egyet. Tud más is dolgozni és termelni helyetted vagy bárki más helyett: http://www.youtube.com/watch?v=sjAZGUcjrP8


És igen, nem a másik munkájából lenne például autód. Ez csak egy, a sok gépesített gyár közül. A mai technológiával bármilyen termelést gépesíteni lehet. A gépeknek nem kell fizetni a javakért. Pénz nélkül is lehet javakhoz jutni. Élhetnél a hobbidnak :)


Jöhetnek még válaszok! Kíváncsi lennék, milyen sémák szerint gondolkodnak még az emberek.

2012. ápr. 25. 11:11
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

"Tud más is dolgozni és termelni helyetted vagy bárki más helyett"


OK, készül automatikusan 1000000 Suzuki és 10000 BMW. Kié lesz a BMW? A tied, vagy az enyém? Mehet mindenki ingyen nyaralni. Ki megy Balira, és ki megy Zamárdiba? El kell készítenünk az új termelőgépet. Ki megy oda elkészíteni, te, vagy én?


Azt javaslom, te menjél be dolgozni Zamárdiból a Suzukival, én addig élek a hobbimnak, és megyek golfozni a BMWmmel Balin. Egyetértenél?

2012. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Miért nem lehet az egymillió suzuki mellé egymillió bmw-t gyártani? Mi a gátja ennek? Elmennék én Zamárdiba beverni pár szöget, ne aggódj :) Aztán mennék a dolgomra. A gépek is eltudják végezni a munkát, persze ehhez teljesen új konstrukció kell (gondolom én). És ki tervezné meg a konstrukciót? Lenne rá vállalkozó szellem hidd el, teljesen ingyen.
2012. ápr. 25. 12:01
 7/24 anonim ***** válasza:

"Miért nem lehet az egymillió suzuki mellé egymillió bmw-t gyártani? Mi a gátja ennek?"


Na itt jön képbe a gazdaságtan egyik alapfogalma, az erőforrások szűkössége.


Azért, mert ugyanannyi energia (és egyéb erőforrás) felhasználásánál döntenünk kell, hogy mit gyártunk. Sok Suzukit, vagy kevés BMW-t. Ha valamit választasz, másról le kell mondanod.


"És ki tervezné meg a konstrukciót? Lenne rá vállalkozó szellem hidd el, teljesen ingyen."


Rendben, neked elhiszem. A feladatod, hogy találj ilyen embereket, akik ingyen dolgoznak, mindenki ilyeneket keres, de valamiért senki nem talál! Indulj ki önmagadból. Te az időd mekkora részét fordítod karitatív tevékenységre?

2012. ápr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Smartguy86 ***** válasza:
14%
Valamiért a kisemberek sosem adakoznak. A gazdagokat meg szapulják, mert gazdagok, de az önkéntes munka oroszlánrészét ők végzik el. A kisembernek valamiért mindig szüksége volt valami ösztönzésre, hogy ne verje a faszát egész nap. Ezért találták ki a pénzt... :D
2012. ápr. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Rengeteg energia van. Nap, szél, árapály, geotermikus, hullám. Ezeket nevezik zöld energiának. Energiaszükséglet kipipálva.


Ma is léteznek ingyen munkák. Ezeket nevezik önkéntes munkának. Nemrégiben még egy politikus is nyilatkozott róla, h ingyen is szerelne autót (ha jól emlékszem, fene tudja). Lenne ingyen munkaerő, ha egy élhetőbb világ kiépítése motiválná őket.

2012. ápr. 25. 12:31
 10/24 Smartguy86 ***** válasza:
49%
Lehet, hogy lenne, de akkor az a kevés, aki szarik bele, azt elnéznék nekik? Az ingyen dolgozó munkaerő meg járna gürizni, hogy annak is legyen, aki amúgy egész nap nem csinál semmit? Mert azt gondolom sejted, hogy lenne akkor is olyan, aki utálna dolgozni, ahogy most is van (pedig most még pénzt is kap érte). Élhetőbb világ? Ennél az idealizmusnál sokaknak messze több kell ahhoz, hogy felemeljék a seggüket...
2012. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!