Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MKB Szép kártyával tudok...

MKB Szép kártyával tudok családtagként, anyum kártyájával fizetni?

Figyelt kérdés

A kérdésem ha anyumnak van MKB Szép kártyája, akkor azzal én, mint a fia, tudok vele fizetni? Azt tudom, hogy igényelni lehet társkártyát, de az 1500 Ft. Amúgy tegnap voltunk étteremben, és csak úgy oda adtuk, és nem kértek személyit, se aláírást, vagyis kb én is oda adhattam volna.


Köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 23. 11:09
 1/2 Lacimano válasza:

A Szép kártya ugyanolyan mint egy bankkártya csak a tulajdonosa használhatja.

Ha mondjuk anyukád kölcsönadja neked és a világ végén Te fizetnél vele és netán személyit kérnek még a a közeget is rád hívják hogy loptad a kártyát.

Meg ne feledjük, hogy az aláírást is a tulajnak kell adnia, mert ugye a tranzakció úgy érvényes.

Szép napot!

2012. máj. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is valahol ezzel tisztában voltam, csak azt furcsálltam, hogy ahol voltunk a családdal étteremben Pesten (most már azóta másodszor is) ott apum kezéből kiveszik a kártyát (amelyen anyum neve szerepel) és csak levonják a fizetendő összeget, és visszaadják. Se aláírás, se személyi igazolvány, senkitől nem kérnek semmit. Ezért merült fel bennem, ennyi erővel ebben az étteremben én egyedül is fizethetnék anyám Szép kártyájával :) Sajnos az én munkahelyemen nem kapok ilyet..


Köszönöm a választ!

2012. máj. 3. 08:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!