Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ÉN? /Gyermektartá...

Mit tehetnék ÉN? /Gyermektartási ügy/

Figyelt kérdés
Szóval a problémám elég sajátosnak tűnhet... drága jó édesapámmal eléggé elharapódzott köztünk a kapcsolat már jó pár éve. Soha nem gondoskodott rólam semmilyen formában, sem érzelmileg (régebben 1-2napra elvitt magához, de sosem volt köztünk semmi apa-lánya kapcsolat) sem pénzügyi formában. Előbbit nem is bánom, hogy őszinte legyek, mert nem egy szeretnivaló ember. 3. éve járok gimnáziumba, de még egyszer nem segített sulikezdéskor sem... az a szomorú, hogy el kell néznem ahogy anyumnak kell kidolgoznia a belét minden kiadásunkra. Már sajnos az alap dolgokkal is gondok vannak. Intenzíven rágtam anya fülét, hogy indítsuk el a gyerektartási pert minél előbb, mert a pénzre igenis szükségünk van. Először azt hittem, hogy a büszkesége miatt nem akarja, de kiderült, hogy felhívta apámat, a per miatt. Ő meg kedvesen megfenyegetett minket, hogy idejön aztán szétver minket egyesével, ha akármivel is próbálkozunk. (Hozzátenném, hogy előzetesben van.) Így buktam azt, hogy anya elindítja, mert őt sikerült idegileg kifeszítenie... A kérdésem a következő. Én, aki még nem töltötte be a 18. életévét elindíthatom-e a pert, ha apám fenyegetőzéseire hivatkozom? Hová menjek, ha igen? :)

2012. ápr. 5. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, mivel nem vagy még nagykorú. Addig a szülő a gyám, Ő dönt helyetted és a nevedben is.

Egyébként érdeklődni attól még lehet a bíróságon gyerektartás ügyben, segítőkészek szoktak lenni információban is. Már csak azért is érdemes, mert attól, hogy nem éltek együtt, a szülők még kötelesek gondoskodni a gyermekük eltartásáról. Ezt a Polgári Törvénykönyv írja elő. Nem véletlenül van olyan, hogy gyermektartás.

2012. ápr. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2012. ápr. 6. 10:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!