Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Adtam kölcsön 1 gyereknek 16...

Norbi910327 kérdése:

Adtam kölcsön 1 gyereknek 16 ezret és nem adja vissza?

Figyelt kérdés

Mit tudnák csinálni? Megverni nem tudom mert erőseb nálla mezt belátom... :/

Fel lehet jelenteni ezért?

Vagy mi a Teendő



2012. márc. 28. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából semmit nem lehet tenni, ha nem írtatok róla szerződést. Esetleg szólj a családjának.

16 ezer az nem olyan vészes tanulópénznek. Így megtanulod, hogy soha senkinek nem adunk kölcsön pénzt, még a legjobb barátnak sem, mert az esetek többségében soha nem fogjuk viszontlátni az összeget.

2012. márc. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez így igaz kár lett volna oda adni.
2012. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Természetesen fel lehet jelenteni, mivel a szóbeli megállapodás is bíróság által elfogadott szerződésnek minősül (bizonyos eseteket kivéve, mint pl. ingatlan adásvételi szerződés), a gond akkor van amikor letagadja, mert onnantól kezdve bizonyítanod kell hogy kölcsönadtad a pénzt. (pl. tanúkkal) Ha ezt tudod bizonyítani, akkor már nyert ügyed is lehetne, mivel ha te nyered a pert, akkor a bírósági költségeket is ki kell fizetnie. Ekkor megteheti azt hogy nem fizet, amiért te beperelheted, és kezdődik az egész előröl. Üdvözöllek Magyarországon.
2012. márc. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanulópénz..Nem mellesleg veresd meg..így megy:)
2012. márc. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!