Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tehetünk, ha a lakástulaj...

Mit tehetünk, ha a lakástulaj akinél laktunk olyan összegeket követel amik nem jogosak, és ki sem tudjuk fizetni?

Figyelt kérdés

Abban a hónapban mikor elköltöztünk, 10 napot laktunk a lakásában. Erre ő mindenből félhavi költségeket követel. Ami állítása szerint 40 E ft. (a mostani lakásban az egész havi rezsi 45 E).

Egyszerűen ne fizessünk? Szerződést nem írtunk.


Semmilyen számlát nem mutatott, csak egy papírcetlire felírt 4 összeget, ami összesen több mint 40 ezer ft.


2012. márc. 27. 10:01
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
9%
*jelöltködöm
2012. márc. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Fűtés,villany, víz+ alb. díj arra a 4 napra 8000?Azt hiszem,az hogy mennyi a fűtés, víz,villany,nem befolyásolja,mikor költöztetek ki.A fogyasztást tekintve van egy óraállás,amikor kiköltöztök,azt kell figyelembe venni.
2012. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
72%
jogosan ker fel havit a tulaj!
2012. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Hiába van óraállás, a közös képviselő szerint nem egyezik azzal ami nála van. És biztos, hogy csaltunk.


Ha kirakott volna minket, lett volna hova mennünk, és 2 napon belül ki tudtunk volna költözni.

2012. márc. 27. 14:22
 25/30 A kérdező kommentje:

Miután mi visszaadtuk a kulcsot, másnap az új tulaj festői mentek festeni és 1 hétig ott voltak. Fogyasztottak vizet meg használtak áramot.

A villanyszámla meg jan. 23tól- febr 24-ig szól. Mi már nem voltunk ott 11.-én sem! Ezért nem akarjuk azt az összeget kifizetni amit a tulaj mond.

2012. márc. 27. 14:28
 26/30 anonim ***** válasza:

Rögzítettétek közösen, jegyzőkönyvbe foglaltan elköltözéskor az óraállásokat? Lefotóztátok?

- így kellett volna eljárni. Így már értem, amit mondasz, de sajnos nehéz ügy, hogy akkor abból mennyit fogyasztottatok ti. :(

(Ergo: bérleti díj az jár, de a rezsiből elvileg tényleg csak annyit kéne kifizetnetek, amennyit használtatok.)

2012. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Nem írtuk le az óraállásokat, mert a tulaj azt mondta hogy arra a 10 napra nem kell se vizet se villanyt fizetni.

És azt mondta, hogy azután rögtön leolvasta ahogy mi visszaadtuk a kulcsot.

Biztunk benne, mert jófej volt. De már egyáltalán nem az.

2012. márc. 27. 15:20
 28/30 tetro ***** válasza:
100%
Évek óta albérletben élek. Ez a negyedik lakás. Soha semmi gondom nem volt a főbérlőkkel. Az albérleti díjat mindig előre fizettem, és valahonnan a hó elején költöztem, akkor a bérleti díj felét beszámítottuk a fennmaradó rezsiköltségekbe. Az órákat pedig minden esetben AKKOR amikor kiköltöztem együtt bejelentettük, és a fennmaradó fogyasztást kifizettem. Kauciót soha nem laktam le előre, és ha bérbeadó lennék én se engedném meg. Fizesse ki a bérlő az utolsó hónapot is, aztán visszakapja majd a kauciót amikor kiköltözött. Hiszen ez a funkciója. De őszintén? 20ezer alatt béreltetek lakást. Inkább örülj annak, hogy ilyen szerencséd volt, és hagyd már azt az 5ezer forintot, mert több energiád megy rá, mint amennyit ez a pénz ér.
2012. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Hát most megtanultátok, hogy üzletben sosincs vak bizalom!

Legközelebb fotózás, közös leolvasás, mindenki által aláírt jegyzőkönyv. Ez a menete ennek!

2012. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Azért költöztünk ki, mert drága volt, nem bírtuk fizetni.
2012. márc. 28. 07:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!