Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eltünt a postán egy küldeménye...

Eltünt a postán egy küldeményem, amit 1 hónapja adtam fel külföldre. ( nem ajánlottan adtam fel) Cseszhetem? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Mikor érdeklődtem, szabályosan kiröhögtek, hogy mit akarok, ha nincs papír róla! Nem tudtam, hogy ajánlottként is fel lehet adni külföldre, ezt nem mondták! Sztem lenyúlták, mert a postás tudta, hogy mi van benne!
2009. jún. 13. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Cseszheted. Értékbiztosítottan, ajánlottan kellett volna feladni. Az ajánlottal igazolo, hogy feladtad, az értékbiztosítás pedig kifizeti az árát, ha eltűnik.
2009. jún. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt tehetsz panaszt. A válasz az lesz, hogy közönséges küldemények elveszéséért, megsemmisüléséért a posta nem vállal felelősséget. A feladó nyilván nem köteles azt tudni, hogy hova milyen feltételekkel adhat fel küldeményt, de célszerű lett volna erre feladáskor rákérdezni. Az ajánlott küldemény is elveszhet postai kezelésben, de az azonosítószám alapján a küldeményt keresni lehet a posta rendszerében. Ha a posta nem tudja kimutatni az ajánlott küldemény kézbesítését, akkor kártérítést fizet. (belföldi forgalomban a feladási díj 15X, külföldi viszonylatban 9.000,. Ft)

2009. jún. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!