Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán vettem egy parfümöt,...

Vaterán vettem egy parfümöt, postai utánvéttel közel 6000 Ft-ért. Az eladó eredetiként hirdette, noha abból ugyanez 15 ezer lett volna. Megérkezett, doboz, üveg ugyanaz, de az illet nem. Ilyenkor hová lehet fordulni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 09:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
sajnos sehova! tanultál belőle, és legközelebb csak azt vedd meg, amit már láttál, illetve szagoltál.
2009. jún. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
vaterán szólj valamelyik "adminnak" bármikor megtalálják az illetőt.
2009. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szólj a vaterán a vezetőségnek, de egyébként az elérhetőségét a vásárlás előtt te magad is megkaptad... Amúgy ilyen esetekre biztos van valami szabályzata az oldalnak. Vagy nem?

Különben - kérlek ne vedd magadra - biztos vagy benne, hogy az az eredeti illat, amire te számítottál? Lehet, hogy idiótán hangzik, de velem már előfordult ilyen. Igaz, az nem illat volt, hanem szín, és nem parfüm, hanem sminkcucc... Csak én is meglepődtem rajta.

Egyébként tényleg a vaterán kellene intézkedned szerintem is.

2009. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, biztos vagyok benne, egyrészt már üzletben ugyanazt a kiszerelést szagoltam, másrészt eredeti parfümmintám van otthon, és összehasonlítottam az illatukat. Sajnos semmi köze a 2nek :(
2009. jún. 4. 10:56
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul mondják az előttem szólók, igenis tehetsz valamit a megoldásért!


Előszöris: hívd fel az eladót (mert úgy hatásosabb) hogy nem eredeti a parfüm és kap 5 munkanapot arra hogy a számlaszámodra átutalja a károdat, postaköltséggel együtt. Megadod a számlaszámod. Írd meg neki, hogy amennyiben 5 napon belül nem érkezik meg az összeg, nyilatkozatot kérsz valamelyik parfümériából, miszerint nem eredeti az a parfüm amit vettél (bármelyik parfümériában adnak ilyet az eladók ha beviszed a parfümöt és ők leellenőrzik!!). Ezzel a nyilatkozattal elsőkörben a fogyasztóvédelemhez fordulsz (mert hiába nem adott számlát, hamis dolgokat AKKORSE lehet árulni) másodkörben a rendőrséghez, és feljelentést teszel ellene. Valamint harmadkörben a vaterának is írsz az ügyfélszolgálatra, ők felfüggesztik őt, és a rendőrség pedig megfogja keresni a vaterát hogy az ő adatait adják ki (vatera ilyen esetben együtt működik!)


Ennek ez a hivatalos formája és hidd el beválik!!! Nekem 16ezerért adtak el lacoste cipőt ami hamisítvány volt, felhívtam a gyerket, tagadott mindent, na akkor előadtam ezt a szép monológot amit leírtam itt neked, akkor már megzavarodott kicsit de akkoris azt mondta hogy az a cipő eredeti és nem hazudik. Mondtam neki, mondogasd csak nyugodtan, 3 napot adok arra hogy visszaadd a pénzem. Másnap felhívott hebegve habogva hogy ne jelentsem fel visszafizeti a pénzem. Estére már a számlámon volt!!


NE HAGYD MAGAD legyél határozott!!!

2009. jún. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Mindezt lehet e-mailben is? Nem vagyok valami határozott hangvételű telefonban, szerintem egy nyúl se ijedne meg tőlem. :( Már többeknek volt ilyen problémája, azt írta nekik, hogy ő eredetiként veszi külföldről, nem érti mi lehet a gond. Már írtam neki egy e-mailt, hogy csalódott vagyok a termékkel kapcsolatban, és hogy érdkelne mit ért garancia alatt, mert elméletileg garanciát vállal, na de az eredetiség se volt igaz, nem hiszem, hogy erre visszaírna. Mert ha kicseréli egy ugyanilyen pacsulira, nem sokra mentem. Egyébként a rendőrség úgy tudom 10 000 ft alatt nem foglalkozik az üggyel.
2009. jún. 4. 13:48
 7/18 anonim ***** válasza:
20 000 Ft alatt nem foglalkozik a rendőrség!
2009. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem foglalkozik akkor neked még nem volt ügyed!!! Én tapasztalatból beszélek volt elég balhém már ilyen bunkók miatt!!!


Írhatod emailban is akkor!

2009. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalatból mondtam, hogy 20 e alatt nem foglalkozik a rendőrség az ilyen ügyekkel! Ismerősöm benzinkútnál dolgozik, bementek a kisebbségiek, 19 500-ért tankoltak, és közölték, hogy nem fizetnek! Ismerősöm kihívta a rendőröket, közben meg a cigányok röhögtek, hogy "Úgysem csinálnak velünk semmit!" Hát igazuk is lett, a rendőr megmondta, hogy nem tud mit tenni, mert nem éri el az értékhatárt!
2009. jún. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

szerintem ez hülyeség mert lopásnak számít igyis ugyis most ha én az utcán odamegyek hozzad és elveszek tőled 19990 forintot ne mond már hogy semmit sem csinálhatnak velem.

+ ha ezt másokkal is eljátszotta akkor nem lehetne ugy feljelenteni hogy közösen?

Ha igaz is lenne a 20e-es dolog (amit kétlek) ha többen felnyomják már joval 20 fölött lesz és nyomoznak

2009. jún. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!