Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek jól tettük, hogy...

Szerintetek jól tettük, hogy fix 180/CHf/HUF árfolyamon kiváltottuk a hitelünket forinthitelre?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
MAGYAR POLITIKAI szemszögből kérdezed?
2012. jan. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Abszolút. Nem hiszem, hogy itt egyhamar újra 180 körül lenne a svájci frank. Egyébként meg az ötlet annyira jó, hogy bár nekem nincs ilyen hitelem, 180-on én is beváltanám a forintomat. Ha a hiteleseknek lehet, nekem miért nem?
2012. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az mindenképpen érdekes, hogy amint elkezdődött a végtörlesztési lehetőség, rendesen gyengült a forint, amint vége lett, azonnal erősödni kezdett.
2012. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem,mert a magas alapkamat mellett a a forinthitel kamata nagyon magas lesz.

Ha megszületik a megállapodás az IMF-és hazánk között akkor várhatóan jelentősen erősödni fog a forint,és 200 forint alá is mehet a svájci frank árfolyama.Olyan érzésem van,hogy hamarosan sokan vissza szeretnék majd váltani a hitelüket svájci frank alapúvá.

2012. jan. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy aláírtál egy sokkal jobban jogilag alátámasztott banki konstrukciót "önszántadból" amit aztán végképp nem lehet majd a bíróságon támadni.


Mivel egyre több a megnyert per (a hitelt felvevő részéről), ezért most egy esetleges partársaságban te már nem vehetsz részt.

2012. jan. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

A forinthitel kamata tovább fog emelkedni, ahogy realizálódnak a végtörlesztési veszteségek a bankoknál.

A forint gyengülése és erősödése pedig az instabil helyzet miatt volt, nem kell mögé látni semmit. Rendeződik a helyzet, rendeződik az árfolyam is.

2012. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem sokára beperelnek a bankok mert nagyon nagy a vesztesség. Azért mert az ügyfelek kedvezményesen törlesztette a hitelét és nagy károkat csinál. 180 helyett 250Ft kell. Most az Osztrákok is tüntettek azért mert az ERSTE és a Raiffeisen tulajdonba vannak.
2012. febr. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is azt vettem észre mint a 3. hozzászóló. Érdekes, hogy akkor volt plafonon a forint gyengülése, amikor épp végtörlesztettek az emberek... A CHF hitelen 5,86% THM volt, a HUF hitelen 12,86%. Megérte? Lehet gondolkozni rajta... Rögzítettük a magas törlesztőt...Annak érte meg, aki legalább a felét be tudta tolni, a legjobban az járt, aki ki tudta az egészet pengetni.Nem a kis embernek lett kitalálva, aki napról napra él.
2012. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!