Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitelt érdemes forinthit...

Devizahitelt érdemes forinthitelre átváltani?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy a kezdeti 35ezer/hó törlesztőrészlet,már 55ezer/hó,illetve annál jóval magasabb is alkalmanként!

Forinthitellé váltása esetén honnan tudhatom meg,hogy mennyi havi részletre számíthatok?


2011. okt. 4. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

A banktól. :)

Egyébként a forinthitel törlesztőrészlete nem lesz kisebb sokkal, mint amennyit most fizetsz. Több bank oldalán is szétnéztem, letöltöttem kalkulátorokat és hasonlókat, ezt mutatja az összkép. Több bank is emelte a kamatot, illetve szigorította a feltételeket a hitelkiváltáshoz az elmúlt napokban.

Minden bizonytalan, változatlanul nehéz okosnak lenni.

2011. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg amikor legmagasabb a devizakockázat, azt jelenti, hogy a fennálló tartozásod is a legmagasabb. Ilyenkor nagyon nagy veszteséget rögtön realizálsz, ha átváltod a hiteledet forinthitelre. Azt akkor érdemes, ha a devizakockázatból szeretnél menekülni, és olyankor, amikor erős a forint.


Ha a devizahiteledet végtörleszteni szeretnéd a fix árfolyamon (tehát nem átváltani), akkor más, azt jobban megéri megfontolni, ha a miatt szeretnél forinthitelt felvenni. Akkor viszont tisztázni kell a fedezetet, van-e elég hely a hitelnek a lakás hitelbiztosítéki értékét nézve pl.

2011. okt. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem banktól is függ és összegtől is.Nekünk 30 körül volt anno 4,5 éve a törlesztőnk, most 82. Bementem a bankhoz és az ajánlatuk 67 ezer lett. Így nekünk megéri.
2011. okt. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekünk mindenképp megéri szerintem: 5,6 M-t vettünk fel 20 évre, 5 éve fizetjük, most 5,3-at kellene kifizetnünk rögzített árfolyamon. Felveszünk 5 M-t forintban 10 évre, és máris nyertünk 5 évet, plusz a törlesztőnk a jelenlegi 79 ezer helyett "csak" 64 ezer fixen...
2011. nov. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!