Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akik devizahitelt vettek fel,...

Akik devizahitelt vettek fel, azok nem tudták, hogy olyan, mintha tőzsdén "játszanának"?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 17:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert félre vagy nem is tájékoztatták őket.
2011. júl. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Az nem igaz, hogy nem lettek tájékoztatva! Minden le volt írva a szerződésben! Ha meg nem olvasta el az bizony a saját hibája! Tudta mindenki, hogy nem lesz a svájci frank 20 éven keresztül fix árfolyamú, de sajnos jellemző az emberekre, hogy nem addig nyújtózkodnak, ameddig a takarójuk ér! Nem tudom sajnálni azokat, akik most nem tudják fizetni a hiteleiket! Vehettek volna fel forinthitelt, és akkor elkerülték volna az árfolyamkockázatot. Vagy tovább gyűjtöttek volna egy kis pénzt, és ráértek volna felvenni kevesebbet!
2011. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Az átlag ember semmit sem tud a tőzsdéről és az árfolyamokról. Miért is kéne?!
2011. júl. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy a svájci frankos hitelem törlesztőrészlete most érte el azt a törlesztőrészletet, mintha forintban vettem volna fel! Így 6 évig kevesebbet fizettem, mint forintban fizettem volna!

Amúgy meg mikor felvettem havi 4-500 ezerből éltem, így nem jelentett gondot a havi 40 ezres törlesztő. Most viszont kb. 200 ezerből már problémásabb a havi 55-59 ezer!

2011. júl. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én már vagy 10 éve hallottam egy évfolyamtársamtól (nem pénzügy vagy közgazdász, hanem agrármérnök), hogy devizaalapú hitelt nem szabad felvenni, mert, ha egy kicsit meginog a magyar gazdaság, akkor rosszul járhat a hitelező.

Szerintem akinek van egy kis esze, meg realitása az belátta ezt.


Ha meg most érte utol a Ft alapú hitel törlesztőjét, akkor meg minek megy ez a nyavajgás, hiszen még mindig jobban jártak?


Így én sem tudom beleélni magam a fájdalmukba.

Ha meg nem keres annyit most, mint akkor az sem a bankok hibája.

2011. júl. 10. 18:33
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"Így én sem tudom beleélni magam a fájdalmukba. "


Erre ne legyél büszke!

2011. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Miért talán van akit kényszerítettek, hogy vegyen fel hitelt?
2011. júl. 10. 21:22
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Biztosan van olyan is, aki kényszerből vett fel hitelt.
2011. júl. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én olyanokat ismerek, aki házat építettek, vagy kocsit vettek.

És maradhattak volna a réginél, csak nekik "most" kell a jobb.

2011. júl. 11. 00:35
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem mindenki sík hülye, aki devizahitelt vett fel. Képzeld én meg ismerek olyat, akinek nem volt lakása, a szülei sem tudtak neki venni, és kénytelen volt hitelből megoldani. Mikor felvette a hitelt a törlesztő 20.000 Ft-al volt több, mint az albérlet, tehát megérte. Most, a megemelkedett törlesztő részleteket is tudja fizetni, és mellette pl tavaly 400.000 ft-t költött nyaralásra. Attól, hogy valaki hitelre vesz lakást, mert senki nem tolta a segge alá, még nem hülye, csak ésszel kell. 2 szobás penellel megelégedett kezdetnek 10 éves futamidőre vette fel a hitelt, és nem dupla annyit 35-re, hogy családi házat vehessen, pedig abban jobb lakni kétségtetelenül.
2011. júl. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!