Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Devizahitelt alakított már át...

Devizahitelt alakított már át valaki forint hitellé és mennyi lett?

Figyelt kérdés
Nekem két évvel ezelőtt kb 15.000,- ft-ról indult most fizetek 22.000,- ft-ot és nem tudom, hogy hol lesz a vége!
2010. szept. 12. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
nem éri meg átváltani, pláne nem ilyen árfolyamok mellett
2010. szept. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt mondták 40 forinttal ezelőtt is. Szerintem megéri még, 250-nél lesz a max elvileg.
2010. szept. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk 44000 forint volt, ami most 70000, múlt hónapban kérdeztük a banktól, hogy mi lenne, ha átváltanánk, hát akkor 140000 forintot kellene fizetnünk havonta, nem éri meg akkor sem, ha 250 lesz.
2010. szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez csak úgy lehetséges ha kevesebb mint a felére csökkenne a futamidő.
2010. szept. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor a bankban hazudtak nekünk?!
2010. szept. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igazat mondtak a bankban. Azért van ez így, mivel már nem annyit kell törleszteni, amennyit felvettél.


Én anno 9,4 milliót vettem fel chf alapon. A törlesztőm 62ezerről indult, ma már 90ezret fizetek. Viszont ha ezt most forint alapúra váltanám, akkor 100ezer lenne a törlesztőm, sőt még ki kéne fizessek egy rakat pénzt megint a szerződésmódosítás kapcsán.


Még mindig jobb a chf hitel mint a forint alapú, mivel a kamat még mindig sokkal kevesebb chf alapon mint az akciós forint hiteleknél.

2010. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt én is így gondoltam, és szó sincs arról , hogy a felére csökkentenék a futamidőt.
2010. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hazudtak, mert egy 70 ezres törlesztőből sehogy sem lehet 140 ezres.(kivéve ha uzsorakölcsön) Miért/mire kéne fizetni egy rakat pénzt? [link]
2010. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A HUF alapú hitelek kamata magasabb, mint egy deviza alapú hitelé. Aki abban reménykedik, hogy egy ilyen lépéssel csökkenne a havi részlete, az sajnos téved.


Átváltani csak akkor érdemes, ha magas árfolyamon sikerül deviza hitelhez jutni, alacsonyabb árfolyamon pedig HUF alapúra cserélni, de jelenleg ez most pont fordítva történne.


Aki ebben a pillanatban váltana, az a mostani magas árfolyamon fixálná a tartozását, ráadásul 2-3%-kal magasabb kamaton. Ezzel a lépéssel drasztikusan megnőne a havi törlesztőrészlete, ráadásul a hátralévő teljes futamidőre.

Egy ilyen lépéssel a deviza hiteles elvesztené a lehetőségét egy esetleges árfolyam csökkenés esetén a részlete csökkenésére, azaz rá már egy ilyen folyamat nem hatna kedvezően. Ezt hívják a "deviza kockázat realizálásának".


(Tény, hogy az elemzők még további árfolyam emelkedést várnak tavaszig, viszont azt is mondják, hogy ez nem marad tartósan, évekig.)

2010. szept. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!