Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor érdemes kimenni Angliába...

Trixxx00 kérdése:

Mikor érdemes kimenni Angliába munkát keresni, májusban vagy augusztusban? Részletek bent.

Figyelt kérdés

Május elején vagy augusztus közepe-vége felé érdemesebb kimenni munkát keresni?


Úgy mennék ki, h kint van egy barátom és lenne nála olcsó szállás. Kimennék és kint keresnék munkát munkaközvetítő ügynökségeknél.


A május végi időponttal egy probléma merült fel, hogy május aztán június és nyári szünet. Aztán a diákok, főleg a bevándorolt egyetemista diákok nagyon nagy számban próbálnak majd nyári munkát keresni. Én pedig mire ez elkezdődik még nem bírom magam bebiztosítani sehol. Tehát lehet, hogy dolgozom 1 vagy 2 hónapot valahol aztán nyáron hiába keresem a munkát.


Az augusztusi kimenéssel csak annyi a baj, hogy soká van.


Kérem írjátok le a véleményeteket. De csak az akinek vannak konkrét tapasztalatai vagy tud erről konkrétan valamit.


2012. jan. 30. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
május eleje ég oké, de hamar kell munkát találni, mert jól mondtad, nyáron diákok tízezrei akarnak dolgozni, így a nyár nem a legjobb, nemcsak a diákok miatt, hanem a szabadságolások miatt is. Azt szoktuk tanácsolni hogy a legjobb időszakok a munkakeresésre a február-május időszak és a szeptembertől decemberig tartó időszak. Bár ha nagyon jó szakmával és nyelvtudással jössz, akkor bármelyik időpontban nagy esélyed van a munkára. Én tavaly október eleje óta vagyok Londonban, novembertől dolgozom, mint programozó, gyakorlatilag állást nem kerestem, csak regisztráltam jó pár internetes állásközvetítőhöz, feltöltöttem a CV-met, és a cégek kerestek engem, mert az IT-s emberekre itt is nagy szükség van. Egyébként szerintem a munkakeresés sikeressége elsősorban a nyelvtudáson és a szerencsén múlik. Sok sikert!
2012. jan. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én június utolsó napjaiban jöttem ki és augusztus 3-án munkába álltam.

Mondjuk tény hogy nem olyat munkát csináltam amikre diákok jelentkeznek. (takarítás)

A diákok többnyire nívósabb melókra mennek. Szóval ha beéred a rabszolga munkával akkor mindegy mikor jössz.


Nyáron nem csak a diák több, hanem a munka is... a turizmus és a rendezvények miatt.

2012. febr. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!