Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyed alatti szabadságomat ki...

Gyed alatti szabadságomat ki kell fizetni, ha nincsen idő rá kivenni? Részletek lent

Figyelt kérdés

Pedagógus vagyok, 3 gyermekem született zsinórban. Mivel több a szabadságom, a gyermekek születése közt is vettem ki több hónapot... A munkaügyisem lerázott tavaly amikor szóltam neki hogy számoljunk. Most januárban is lerázott a törvény változása miatt 23 napot vont le mindhárom gyerkőcre járó szabiból.. Kiderítettem hogy jár a 3x 23 nap is..

De mindeközben nem számoltunk azzal hogy 2012-re járó szabadságot is ki kell adniuk..ez pedig a 46 nappal számolva havonta 3,8 nap vagyis ha most januártól szabira megyek akkor 11x 3,8 nap plussz..

Viszont ez így túl sok, ha szeptembertől a tanév kezdetétől munkába akarok állni.. Nem is a szabadságokért kapálózok, mert szeretek dolgozni.. viszont ha kifizetnék a majdnem plussz két hónap szabit amit nem tudok kivenni akkor az jól jönne.. ezekben az időkben kinek nem jönne jól :( ha nem akkor ennyit buktam.. de mégis jó lenne tudni az Államkincstár fizet-e ilyenkor...


köszi a választ, és kérem senki ne írogasson csak azért mert tanár vagyok és több a szabadságom mint másoknak.. Én akkor járok dolgozni amikor mások hazaindulnak, és estig bent vagyok értelmi sérült gyermekekkel- nem a sajátjaimmal tanulok otthon... nehéz is lesz az biztos.. de szeretem a munkámat :)


2012. jan. 6. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen meg lehet váltani Mt 136. § (1) 274 ...... A gyermekápolása,

illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli

szabadság megszűnését követően, ha a munkavállaló

a gyermek ápolása, gondozása miatt kapott fizetés nélküli

szabadság első hat hónapjára járó szabadságot nem kapta

meg, azt a felek megállapodása alapján pénzben is meg

lehet váltani. Egyéb esetben a szabadságot pénzben megváltani

nem lehet; ettől érvényesen eltérni nem lehet.


Ez vonatkozik a pedagógusokra is, hiába vagy közalkalmazott, ne ijedj meg neked még a gyed első évére és nem 6 hónapra jár szabadság. A Módosító törvény ugyanis 2010 szeptemberében lépett életbe és annak 22 §-a iktatta be az Mt 211 §-ba azt, hogy a szabadság meszerzésére vonatkozó szabályt a módtv. hatályba lépését követően kezdődött fizetés nélküli szabadságra kell alkalmazni.

2012. jan. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!