Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megadjam-e az adataimat?

Megadjam-e az adataimat?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap regisztráltam a 10forintert.hu oldalra. Sokan aztmondják hogy kamu az oldal nem lehet nyerni de nekem skerült nyerni 4000ft paypal utalást és 200 bidet. Aztán kaptam egy e-mailt hogy a személyimet és a lakcímkártyámat szkenneljem be mind2 oldalát és küldjem el nekik hogy ellenőrizni tudják az adataimat... sokan mondták h nincs ilyen nincs joga ehez és visszaélhetnek az adataimmal stb. irtam is levelet a 10forintert.hu-ra hogy van e más mód. és ezt kaptam vissza "a fiók ellenőrzéséhez csakis a név, születési dátum és lakcím szükséges, ezért a többi adatot letakarhatja egy grafikai szoftver segítségével."

Szerintetek elküldjem vagy inkább hagyjam az egészet?


2012. jan. 17. 18:37
 1/2 anonim válasza:
Az ilyen adatgyűjtés jogszabályba ütközik. Nem kérhetnek semmi ilyet, főleg nem személyazonosító irat másolatát. Ha van eszed, feljelented őket
2012. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez jó nagy hülyeség. Ha grafikai szoftverrel megbuherált képet is elfogadhatnak akkor simán kigúglizod egy magyar állampolgár személyiét, átírod az adatokat és azt küldöd el. Ha kitakarhatsz minden mást akkor nem tudnak visszaélni vele. Nem tudom mi lehet a célja, de teljesen felesleges ilyesmit kérni.
2012. jan. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!