Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bank ahol hitelem van...

A bank ahol hitelem van kiadta másnak az adataimat. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Hello !

A Credigen banknál van 2 személyi hitelem amiről nem akartam hogy tudjanak a szüleim. A minap az édesapám felhívta őket az én nevemben , bediktálta az adataimat erre a telefonos személy az összes adatomat a hitelekről megadta az édesapámnak.

Mivel 3.személynek nem adhatja ki a bank a dolgaimat szögezzem hozzájuk a MIÉRT? kérdést és "borítsam rájuk az aztalt" vagy felejtsem el a dolgot ?

Esetleg a családban nem érvényes a 3.személy hozzáférhetősége ?

Nektek mi a véleményetek ?

Köszönöm a segítséget !


2011. jan. 3. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csodálkozom,hogy kiadták,mert elvileg nem lehet,még családtagnak sem.DE! Tapasztalatból tudom,hogy telefonon keresztül ez is megoldható,elég csak pár mondatot mondani.

Például mindig én intézem a párom bankügyeit.Ő kér meg rá ha éppen a bankkal kell tárgyalni,mert a párom dolgozik,és nem tudja őket felhívni.Mire a párom végez,addigra már nincs senki a bankban-Mi 10 éve élünk együtt,de nem vagyunk házasok,de a telefonban amikor felhívom a bankot,mindig avval kezdik,hogy semmiféle adatot nem adhatnak ki csak akkor ha felhatalmazást ír a férjem.Ugyanis a telefonban úgy mutatkozom be,hogy X.Y. felesége vagyok,és az ő ügyében intézkedek.Először amikor elutasítják a dolgot,akkor jövök avval,hogy de hát mindig én telefonálok,és a múltkor is beszéltünk..meg ő nem tud telefonálni,mert dolgozik..Végül is megtudom azt amit akarok..Mindent infót megkapok..

De elvileg harmadik személynek nem adható ki semmi infó..

Reklamálhatsz,de kérdés,hogy van-e értelme..Talán annyi értelme lenne,hogyha kivered a balhét,akkor legközelebb apukád ne tud a nevedben semmit se intézni..

2011. jan. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A balhé kiverés részén azt értem hogy feleslegesen csinálnám vagy lenne vmilyen szankciója a dolognak ? Feleslegesen nem égetem magam nekik. Ha azt mondák hogy hibáztak de ennyi az egész akkor nem koptatom a számat.

De nem véletlenül nem mondtam el a szüleimnek és gondoltam ha már a szerződésben benne van hogy 3. személynek nem adható ki akkor hát ....

Ha én nem fizetem a tartozást megbüntetnek.

Ha késik a befizetés megbüntetnek.

Ha akármi van megbüntetnek.


Akkor ha ők hibáznak kit büntetnek meg ?

Azt elnyeli az örökkévalóság ?

2011. jan. 3. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Igenis borítsd rájuk az asztalt!

Nem volt joguk kiadni apukádnak az adatokat.

Esetleg mondd meg nekik, hogy telefonban semmit ne adjanak ki a hiteledről, hiszen ott a másik fél nem tudja azonosítani magát. Ezt felvezetik a gépbe az adataidhoz és akkor a jövőben nem lesz több ilyen kalamajka.

Sajnos nem valószínű, hogy szankcionálnák, de legalább neked nem lesz több ilyen problémád.

2011. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos sok haszna nem lesz,hogyha rájuk vered az ajtót.Annyi lenne,hogy flegmán elnézést kérnek,és biztosítanak arról,hogy a jövőben ilyen többé nem fordul elő..De senki nem lesz hibás,és senkit nem fognak megbüntetni érte..

Sajnos úgy van ahogy gondolod.Ha te nem tartod be a megállapodást(nem fizetsz stb) akkor hibás vagy,SŐT majdnem,hogy számkivetett leszel.De ha egy Óriási cég hibázik,akkor annak is lehet örülni,ha elnézést kérnek..

HA reklamálsz akkor csak annyi hasznod lesz,hogy többé senkinek nem adnak ki infót csakis neked!

2011. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem . Viszont a kölcsönszerződésben erről nincsen szó ?

Nem olvastam el a kisbetűs részeket és talán nem is érteném a lényegét de ennyi ér egy szerződés ?

2011. jan. 3. 19:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Javaslom neked, hogy fordulj a PSZÁF-hoz (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete), ők biztosan tudnak ebben segíteni. A telefonos beszélgetéseket rögzítik, kötelessége a banknak ezt x évig megtartani. Ilyen esetben ezt meg tudják hallgatni. Ha jól tudom, akkor akár bírságot is kaphat a bank érte.
2011. jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ügyintéző meg lehet, hogy repülni fog a munkahelyéről, mert nem adhat ki ilyen adatokat!
2011. jan. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha csak bemész a bankba hozzájuk panasszal, akkor max elnézést kérnek majd. Próbáld meg kideríteni, hogy milyen bírságot kaphat ezért a bank, és egy alacsonyabb összegű kártérítésben lehet, hogy meg fogsz tudni velük egyezni a PSZÁF nélkül is. Bár abban nem vagyok biztos, hogy az ügyfélpanaszok nem mennek-e alapból a PSZÁF-hoz is úgy mint a fogyasztóvédelem esetén.
2011. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!