Közös kasszán vagytok a pároddal?
Nálunk magától értetődik a közös kassza. A törvény is közös jövedelemnek tekinti a házasság alatt szerzett jövedelmet. Akkor is,ha csak az egyik fél keres,másik pedig semmit.
Ezek az emberek vagy túlzottan anyagiasak,de a bizalom nincs meg közöttük. Akkor pedig az együttélés sem lehet jó.
Mikor összeköltöztünk albérletbe, akkor még nem voltunk közös kasszán évekig. Kiszámoltuk, hogy mennyi a rezsi, kb. mennyi kell havonta kajára, azt elfeleztük, és a ránk eső részt bedobtuk a közösbe. Nem megbeszélés alapján alakullt így, tehát konkrét okot nem tudok rá írni. Viszont nagyon hasznos volt. Segített az összecsiszolódásban szerintem sokat. A ( ma már ) férjem sokat lottózott és sorsjegyezett, amit én nem láttam volna szivesen, hogy erre költünk, én pedig segítettem édesanyámat kicsit anyagilag, meg ugyebár szeretem a ruhákat, parfümöket...Ezt pedig lehet, hogy ő nem díjazta volna a közösből.
Utána mikor megvettük a közös lakásunkat, akkor viszont egyértelmű volt, hogy nincs olyan, hogy enyém és tiéd, minden megy a közösbe azóta. Hisz ha már közösen veszünk lakást, az azt jelenti, hogy már tudjuk, hogy ez az a kapcsolat amit kerestünk, eggyütt tervezzük a jövőt, tehát nincs értelme az enyém-tiéd dolognak.
Persze ma már én kevesebbet költök ruhákra..., ő pedig szerencsejátékra, mert a leg fontosabb, hogy minél hamarabb kifizessük a lakást, de az az első néhány év jó volt arra, hogy elfogadjuk a másik "hóbortjait", és ma már ne vitázzunk ilyesmin. Persze ehhez az is kellett, hogy mindketten kompromisszumképesek legyünk.:)
Tehát szerintem az még ok is, ha a pár az első pár közös évet külön kasszán tölti, de mikor már házasok, vagy közös gyerek van, vagy közös lakás, ot már fura a különkassza.
Már csak azért is, mert mikor még össze költözöl valakivel, nem lehet tudni, hogy mi lesz a vége. Lehet, hogy egy életre szól, de lehet, hogy csak egy-két évre. Ilyenkor gondolom nagy problémák merülhetnek fel a közös kasszából, ha szétmegy a pár.
Ha netán letiltás megy a számlára és annak akinek letiltanak nincs miből akkor a másik fizeti?
Ez valahogy nem életszerű.
A többiek véleményét az egyszer én egyszer te fizetünk módszert prolongálom. Hozzáteszem, hogy nem húzom a strigulát, hogy ki hányszor és mekkora összegben fizetett a másiknak vagy a másik helyett.
Továbbá a nagyobb beruházásokat, költekezéseket megbeszéljük. Beosztjuk, kiszámoljuk, stb.
Utolsó vagyok:
a legrosszabbat kihagytam: belegondoltál abba mit csinálsz ha netán a párod meghal? A bank azonnal tiltja a számlát amint tudomására jut a hagyatékiig. Addig bármi érkezhet rá nem tudod felvenni, hozzáférni. Semmilyen formában.
Bár ne következzen be ez!!
Köszönöm a válaszokat, nálunk úgy működik ez, hogy amikor mindkettőnknek bejön a jövedelme, azt összeadjuk, és onnantól kezdve nem számít, kinek a számláján van, és ki kereste meg ténylegesen, hanem leveszünk valamelyik számláról annyi pénzt, ami a csekkekre+ kajára kell, ha meg utalni kell valamire, mindegy, melyik számláról tesszük. (Valaki kérdezte, mit jelent nálunk a közös kassza.)
Igazatok van, hogy ez a rendszer csak akkor működhet, ha teljes biztonságban érezzük magunkat, Tényleg nem gondoltam még arra, mi van, ha zárolják a számlát vagy elválunk, vagy még rosszabb. Azért tettem fel ezt a kérdést, mert nekem olyan természetesnek tűnt, hogy így csináljuk, meg a férjemnek is, és fura volt, hogy az egész volt osztályomból rajtam kívül csak egyetlen ember csinálja így. Köszi.
Én írtam, hogy közös lakás és házasság után lettünk csak közös kasszán.
Nálunk ez úgy megy,hogy egyikőnk számlájáról vonják a rezsit, ami marad, azt rajta is hagyjuk ( ha sikerül ) gyűjtögetés céljából, a másikónk számláját pedig a vásárlásokra használjuk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!