Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A vaterának mi értelme?

A vaterának mi értelme?

Figyelt kérdés
Pl kitesznek több ezer ftot érő ruhákat pár forintért... Nekik ebbe mi az üzlet?? És miért ragaszkodnak minden esetbe az előre utaláshoz? Csak azért kérdem, mert engem számtalanszor vágtak már át rajta, volt, hogy előre utaltam, de termék nem jött meg, illetve volt, hogy a képen hibátlannak tűnt pl egy felső vagy bármi, és mikor megkaptam, használhatatlan volt, vagy pecsétes, vagy nyúlott anyagú. Olyan is volt, hogy licitáltam egy termékre (ami olyan 10 ezer ftot érhetett), leütöttem 2000 forintért(az volt a megadott fix ár), majd közölte az eladó, hogy hogy gondolom, hogy ő ennyiért ideadja nekem az arut. Ki mit gondol? Kinek milyen tapasztalatai vannak? Csodálom amúgy hogy itt a fórumon is sokan dicsérik az ilyen aukciós oldalakat....
2011. nov. 26. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akinek full csillagjai vannak és nem olvasol negatívot az tuti jó! vannak csalók olyanok is akik a csillagjaikkal hencegve védik meg magukat egy balul sikerült üzletnél, volt részem nekem is és irtó arcátlanok amúgy egy óráról volt szó amit Debrecenből postáztak.

Ha sok a bajod velük hagyjál fel vele, persze van sok rendes is!

Meg kell gondolni miért mennyit akarsz adni és mit megvenni.

2011. nov. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az, hogy nagyon bunkó is némelyik, szinte rágalmaznak, szerettem volna egy kisestélyit, bálba készültem épp, és 1 héttel előtte megtaláltam vaterán a tökéletes ruhát... Előre utalást kért, amit meg is tettem azonnal, de ugye kell 2 nap kb. mire a pénz a számlájára érkezik az illetőnek, onnan még feladja, tehát hosszadalmas, nem egy hét. Kértem hogy adja fel a terméket minél előbb, mert nagyon fontos lenne (persze barátságosan írtam), én azonnal utaltam, írtam hogy átküldöm a "bizonylatot", hogy TÉNYLEG utaltam, nem akarom becsapni.. Kijelentte, hogy nem, ő nem küldi a ruhát még meg nem érkezik a pénz, és rágalmazott... A pénzt megkapta, jelezte, de a ruhát nem küldte. Számtalan ilyen van, és néha sz.rul esik, hogy tisztességesen vásárlok, és bunkóznak, és átvernek.
2011. nov. 26. 18:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez van, ezek a mocsok férgek ebből élnek vagy ebből egészítik ki a kereseteiket ami sztem ugyan úgy csalással lopással keresik! :@ ha lehet felejtsd el ezeket a mocskokat és vásárolj személyesen még akkor is olcsóbban jössz ki!
2011. nov. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ilyen emberek vannak és sajnos lesznek is. Ha és amennyiben nem teljesít a vevő azt jelzed a vaterának ők házon belül szankcionálhatnak. Ugyanakkor ha komoly összegről vagy többszörös csalásról van szó akkor rendőrségi feljelentést tehetsz és tegyél is. ( nyilvánvaló, hogy előtte egyeztetsz, egyezkedsz az eladóval normális ész érvekkel, normális stílusban. ) A vatera illetve az aukciós portálok partnerek az ilyen személyek kiszűrésében.


Az alapkérdésre válaszolva: eladni minden olyan holmit eszközt, stb. ami pl. neked szemét vagy felesleg. Másnak pedig érték lehet.

2011. nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Volt hogy jelentettem a vaterának, de nem történt semmi.... ez 4 hónapja volt, visszajeleztek hogy utánanéznek, kizárták a felhasználót(ezzel már nem sokat értem), és ennyi. Nem nagy összegeket vesztettem elvileg, 2-5 ezer forintról van szó, ami bár tényleg nem nagy, de számomra nagy összeg volt...rendőrség ilyen kis ügyekkel nem törődik, mit érdekli őket, hogy nekem 5 ezer forintot is elég összespórolni. És ahol hibás volt a termék, arra azt jelezték a vaterások, mikor jelentettem, hogy azzal nem tudnak mit kezdeni (mj: a képeket megnéztem akkor a termékről és nem látszott azon a hiba...az eladó se mondta hogy bármi hiba volna az árun, újszerűként tüntette fel, alig használt)
2011. nov. 26. 20:30
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem bőven van értelme. Csak nem mindegy, kitől és mit veszel.

Én sokat vaterázom, ruhát még sosem vettem, de könyvet, bútort, háztartási eszközt már igen. Illetve adtam is el. Soha semmi problémám nem volt.

Egy barátnőm regisztrált, vett egy parfümöt, hamisítvány volt. Van ilyen sajnos.

2011. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

negyedik vagyok:

ha kizárták lehetséges egy folytatólagosan elkövetett csalás. Lásd értékelései. Innentől már érdekes lehet a rendőrségnek is! Szóval feljelentés!

Felhasználói neve, ha publikus?

2011. nov. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi értelme? Sok, csak meg kell válogatni kitől vásárolsz.

Vettem már ezer forintért gyönyörű bőrcsizmát, kabátot, egyéb olcsó és újszerű dolgokat. Akinek nem kell minek tartogatná a szekrényben? Azzal csak a helyet foglalja, értelme nincs.

Persze bevallom jobban szeretek ebay-ről vásárolni, mert még a kínaiakban is jobban bízom mint a magyarokban. Évek óta rendelek mindenféléket de még sose vágtak át semmivel, előre szoktam utalni pedig.

2011. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ezzel egyetértek, ebayen én is vásároltam már, valahogy a külföldiek másabbak.....

Amúgy azt nem értem, hogy a vaterán új termékeket tesznek ki, 100 meg 1000 forintért... és nem tudom, ebbe nekik mi a haszon? Pl találtam ma adidas cipőt, vadonat új, 36-42ig mindenféle méretbe volt. Az eladó kínálta 300 forintért. Nekem ezek olyan furcsák, meghirdethetné mondjuk expressen, vagy bárhol több ezer forintért is, ha tényleg új, szerintem úgy is elvinnék, tudván h egy eredeti adidas cipő a boltba mennyibe kerül. Az ilyenekre félek is licitálni, mert mint írtam volt olyan hogy az eladó a vásárlástól visszalépek, mert nehogymár ideadja 1-2 ezer forintért a 10-15 ezer ftot érő árut.

2011. nov. 27. 16:16
 10/11 A kérdező kommentje:
85%-os, nem tudom már mi volt a felhasználóneve, valami nagyon hosszú neve volt, és szinte csak pozitív értékelései voltak az elején, ezért is mertem licitálni, mindig azt nézem, hogy sok pozitív legyen neki, de az sem feltétlen garancia... ha van pl 200 poz. és 5 negatív, már akkor is félő.. hogy mi lesz. Meg bevallom, ha lekérem az illető adatait, és a mail címből kiderül a neve, rászoktam keresni közösséégi oldalakon az illetőre, és mindig ilyen normálisak, nem is gondolnám hogy képesek lennének becsapni...
2011. nov. 27. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!